انعقاد تفاهم‌نامه سه جانبه میان سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل(UNIDO)، موسسه آموزش عالی بینالود و صندوق کارآفرینی امید

۲۵ آبان ۱۳۹۴ | ۱۱:۲۷ کد : ۴۱۳۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۶۷
تفاهم‌نامه علمی و پژوهشی سه جانبه میان سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل(UNIDO)، موسسه آموزش عالی بینالود و صندوق کارآفرینی امید با حضور دکترحسن قشقاوی معاون کنسولی وزارت امور خارجه در محل موسسه آموزش عال...
تفاهم‌نامه علمی و پژوهشی سه جانبه میان سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل(UNIDO)، موسسه آموزش عالی بینالود و صندوق کارآفرینی امید با حضور دکترحسن قشقاوی معاون کنسولی وزارت امور خارجه در محل موسسه آموزش عالی بینالود منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این تفاهم‌نامه، موسسه آموزش عالی بینالود مکلف شده به مدت سه سال با سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل در بکارگیری مشاوران متخصص محلی در روستاهای هدف در دو استان خراسان رضوی و جنوبی، در آموزش‌های مورد نیاز به کشاورزان همکاری و در مجموع اهداف لازمه برای طرح توسعه زنجیره ارزش زعفران را اجرایی کند.
بر پایه این گزارش، صندوق کارآفرینی امید در این تفاهم‌نامه در هفت مورد برای همکاری با یونیدو متعهد شده که تامین مالی طرح‌های پیشنهادی از طریق اعطا تسهیلات در حوزه کشاورزی، فرآوری و توسعه بازار جهانی، حمایت مالی از برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط، مشارکت و حمایت از توسعه زیرساخت، تامین تجهیزات مشترک مورد نیاز توسعه کسب و کار زعفران کشور، معرفی نماینده در کمیته مشترک اجرایی، تامین مالی از طریق تخصیص کمک‌های فنی و اعتباری در چارچوب مقررات و ضوابط صندوق و طرح تکاپو و همچنین همکاری در اجرا و حمایت مالی از برگزاری برنامه‌های آموزشی و مهارتی در زنجیره ارزش محصولات استراتژیک خراسان مانند زعفران، زرشک، زیره، پسته و انار را بر عهده بگیرد.
گفتنی است در این تفاهم‌نامه الساندرو آمادیو به عنوان نماینده یونیدو، نادر علیزاده به عنوان نماینده موسسه آموزش عالی بینالود مشهد و اصغر نورالله‌زاده به عنوان نماینده صندوق کارآفرینی امید معرفی شدند.