از سوی یکی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی صورت گرفت:

صادرات ۱۵ تُن مکمل‌ سوخت زیستی به اقلیم کردستان عراق

۲۰ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۸:۳۵ کد : ۴۱۳۳۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۷۵
یکی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان ‌غربی که موفق به تولید مکمل‌‌های سوخت زیستی شده است، اولین محموله از تولیدات خود را با ظرفیت ۱۵ تن به ارزش هشت هزار دلار به اقلیم کردستان عراق صادر کرد.
صادرات ۱۵ تُن مکمل‌ سوخت زیستی به اقلیم کردستان عراق

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی، دکتر حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی در این خصوص اظهار داشت: ارزش دلاری محموله صادراتی به اربیل بالغ بر هشت هزار دلار است که در مرحله بعدی محموله دیگری به ارزش ۱۳ هزار دلار صادر خواهد شد.
وی ظرفیت کل صادرات مکمل‌های سوخت زیستی این شرکت در طی یک سال به اقلیم کردستان عراق را ۲۰۰ هزار دلار ذکر کرد و افزود: در مرحله اول صادرات، با توجه هزینه‌های ثابت، میزان سوددهی پایین بوده، اما در مراحل بعدی صادرات، میزان سوددهی این شرکت نیز افزایش خواهد داشت.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی ورود به حوزه صادرات را یکی از برنامه‌های این پارک برای شرکت‌های مستقر در طی سال‌های آتی دانست و تصریح کرد: جهت آشنایی شرکت‌ها با بازار‌های هدف صادراتی، امسال نیز همچون سال گذشته برنامه‌هایی برای اجرای تور‌های فناوری و شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی خارج از کشور، جزو برنامه‌های اصلی اداره موسسات و بازاریابی این پارک است.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷