دکتر معتمدی خبر داد:

برنامه‌ریزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای قراردادهای صنعتی و شرکت‌های دانش‌بنیا‌‌ن

۱۸ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۸:۱۸ کد : ۴۱۲۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۶۴
دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برنامه‌ریزی این دانشگاه برای قراردادهای صنعتی و شرکت‌های دانش‌بنیا‌‌ن خبر داد و گفت: اکنون در بخش‌های مختلف پژوهش و آموزش نیز گام‌های موثری برداشته‌ شده که حاصل آن ورود دانشگاه در رتبه‌بندی‌های جهانی است.
برنامه‌ریزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای قراردادهای صنعتی و شرکت‌های دانش‌بنیا‌‌ن

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر معتمدی در مراسم بزرگداشت روز کارمند با بیان اینکه این دانشگاه اکنون در دو رتبه‌بندی کشور اول و در دو رتبه‌بندی دیگر در جایگاه دوم قرار دارد، اظهار داشت: قرارگرفتن میان ۱۰۰ برتر کشور تا سال ۱۴۰۴ و تبدیل‌شدن به دانشگاه نسل سوم از اهداف راهبردی این دانشگاه است که با همکاری تمامی اساتید، کارمندان و کارکنان دانشگاه می‌توانیم به آن‌ها دست یابیم.
وی با اشاره به فعالیت‌های موثر دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه‌های پژوهش و فناوری افزود: در گذشته این دانشگاه در بخش تولید علم و کمیت در میان دانشگاه‌های صنعتی، رتبه‌های اول و دوم را داشت که در این دوره نیز این روند ادامه پیدا کرده و ما همچنان رتبه اول را در بین دانشگاه‌های صنعتی داریم.
دکتر معتمدی با تاکید بر اینکه در بخش قراردادهای صنعتی و بخش مربوط به شرکت‌های دانش‌بنیان حرکت بسیار خوبی در دانشگاه آغاز شده است، تصریح کرد: اکنون در بخش‌های مختلف پژوهش و آموزش نیز گام‌های موثری برداشته شده که حاصل آن ورود دانشگاه در رتبه‌بندی‌های جهانی است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به پیشرفت‌های این دانشگاه در رتبه‌بندی جهانی عنوان کرد: ما در گذشته به دلیل وجود محدودیت در پایگاه‌های رتبه‌بندی جهانی در سه رتبه‌بندی اصلی دنیا جایگاهی نداشتیم اما امروزه این دانشگاه جایگاه شایسته‌ای در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی کسب کرده است.

ز.ح ۷۴/‏ ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷