در آستانه آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه‌ها برگزار شد؛

نشست مشترک کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و مسئولان ارشد وزارت علوم

۱۸ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۶:۲۱ کد : ۴۱۲۸۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۲۳۸
دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌هاى امنا و هیئت ممیزه مرکزی به همراه تعدادی از معاونان وزارتخانه و برخی از روسای دانشگاه ها با رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در آستانه آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه‌ها دیدار و گفت‌وگو کرد.
نشست مشترک کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و مسئولان ارشد  وزارت علوم

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر باقری در این نشست مشترک که در محل کمیسیون تلفیق مجلس برگزار شد، مشکلات ناشی از عدم تخصیص کامل بودجه جهت تعمیرات خوابگاه‌ها، قراردادهای پیمانکاری، لزوم تخصیص ارز دانشجویی و فرصت مطالعاتی و ارز لازم جهت ادامه همکاری با پایگاه‌های اطلاعاتی و تأمین مایحتاج آزمایشگاهی و همچنین مشکلات دانشجویان تحت تعقیب قضایی و پاداش بازنشستگی را با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مطرح کردند.
در این نشست مشترک معاونان آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رؤسای دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت ایران، صنعتی اصفهان، تبریز، تربیت مدرس و علامه طباطبایی و رئیس امور علمی سازمان برنامه و بودجه نیز حضور داشتند.
همچنین در نشست جداگانه‌ای دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت ممیزه مرکزی و دکتر حسین سیمایی صراف معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، با دکتر علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.
دکتر باقری در این دیدار مسائل و مشکلات دانشگاه‌ها در آستانه سال تحصیلی ۹۸-۹۷ را با نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در میان گذاشتند؛ مشکلات مالی و ارزی، پاداش بازنشستگی و موضوع دانشجویان تحت تعقیب قضایی از جمله مسائلی بود که در این جلسه مطرح شد و نایب رئیس مجلس در این زمینه قول مساعد برای رفع مشکلات داد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷.


( ۱ )