دکتر سلیمی در دیدار با هیئتی از دانشگاه‌های لبنان تاکید کرد؛

آمادگی دانشگاه علامه طباطبایی جهت همکاری و تعامل با دانشگاه‌های مختلف جهان

۱۸ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۴ کد : ۴۱۲۷۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۶
رییس دانشگاه علامه طباطبایی در دیدار با هیئتی از دانشگاه‌های لبنان از آمادگی این دانشگاه جهت همکاری و تعامل با دانشگاه‌های مختلف جهان به منظور اشتراک داشته‌های علمی خبر داد.
آمادگی دانشگاه علامه طباطبایی جهت همکاری و تعامل با دانشگاه‌های مختلف جهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، هیئتی متشکل از ۳۰ استاد از دانشگاه‌های وجده، لبنان، المیادین، دانشگاه بیروت، دانشگاه لبنان- صیدا، دانشگاه علوم- طرابلس، دانشگاه لبنان-الحدث ۱۷ شهریورماه با حضور در پردیس مرکزی دانشگاه با دکتر سلیمی رئیس دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.
دکتر سلیمی در این دیدار با اعلام آمادگی این دانشگاه جهت همکاری در زمینه‌های مختلف از جمله: ایجاد زمینه انجام فرصت‌های مطالعاتی، پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، کارگاه‌های آموزشی و فعالیت‌های آموزشی، اظهار داشت: امیدواریم استادان لبنانی در فعالیت‌های آموزشی مشترک خود دانشگاه علامه طباطبائی را در اولویت قرار دهند.
وی در ادامه به اهمیت توجه استادان این دانشگاه به نظریات مطرح شده در دنیا در رشته‌های مختلف تخصصی اشاره کرد و گفت: بر اساس سیاست‌های دانشگاه علامه طباطبایی، در همه دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها، استادان تلاش می‌کنند ضمن آشنایی با نظریات روز دنیا، خود نیز نظریه‌پردازی کنند و اندیشه‌ها و تحقیقات‌شان بر اساس یافته‌های خودشان باشد.
رییس دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا دانشجویانی تربیت کنیم که تنها اندیشه‌های دیگران را تقلید نکنند بلکه خود مولد باشند، آمادگی دانشگاه را برای همکاری با دانشگاه‌های لبنانی در زمینه‌های مختلف اعلام کرد و افزود: در حال حاضر برای همکاری و تعامل با دانشگاه‌های دیگر و اشتراک داشته‌ها آمادگی کامل داریم.
براساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، در این دیدار چند استاد از هیات حاضر به معرفی دانشگاه‌های خود پرداختند و خواستار توسعه روابط آموزشی و پژوهشی با این دانشگاه شدند.

ز.ح ۷۴/ ع.ع ۵۷

کلید واژه ها: علامه طباطبایی