انعقاد تفاهم نامه همکاری های علمی بین دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و دو دانشگاه ایتالیایی

۲۶ تیر ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۵ کد : ۴۱۲۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۴
به دعوت استانداری مازندران، هیئتی از استان مارکه ایتالیا متشکل از شخصیت های اداری، فرهنگی و دانشگاهی جهت تبادلات فرهنگی، اقتصادی و فنی بین دو استان مازندران ایران و مارکه ایتالیا در چهارچوب قرارداد ...
به دعوت استانداری مازندران، هیئتی از استان مارکه ایتالیا متشکل از شخصیت های اداری، فرهنگی و دانشگاهی جهت تبادلات فرهنگی، اقتصادی و فنی بین دو استان مازندران ایران و مارکه ایتالیا در چهارچوب قرارداد خواهر خواندگی وارد استان مازندران شدند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، سه تن از استادان و رؤسای دو دانشگاه کمرینو و ماسرتا استان مارکه که در این هیئت حضور داشتند در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل حضور یافتند و در چهارچوب برنامه های از پیش تعیین شده با هیئت رئیسه و پژوهشگران دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به تبادل نظر پرداختند.
در این جلسه دکتر جواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در ابتدا ضمن عرض خیرمقدم و تشکر و قدرانی از حضور مهمانان و هیئت علمی ایتالیایی،نقش تبادلات علمی بین دانشگاهی را در توسعه علمی دانشگاه های مرتبط حائز اهمیت دانست و گفت:  دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به تعاملات بین المللی در فضای پساتحریم برای توسعه علمی نگاه ویژه ای دارد.
در ادامه گزارشی از دستاوردها و افتخارات علمی، پژوهشی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ارائه شد و سپس هیئت اعزامی از پژوهشکده تحقیقاتی نانو تکنولوژی، مرکز تحقیقاتی پیل سوختی، آزمایشگاه تحقیقاتی بیوتکنولوژی و انرژی های تجدید پذیر و مرکز تحقیقات شکل دهی فلزات بازدید کردند.
گفتنی است در پایان این نشست، تفاهم نامه همکاری علمی بین دانشگاه های کمرینو و ماسرتا با دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل که مشتمل بر همکاری های علمی در قالب تبادل دانشجو، استاد، فرصت های مطالعاتی و برگزاری دوره های مشترک آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی است به امضا رسید و مقرر شد دو طرف برای اجرایی کردن بندهای تفاهم نامه، گام‌های بعدی را در طی بازدیدهای دو جانبه بردارند.