در راستای افزایش سطح تعاملات علمی صورت گرفت؛

بازدید هیئت تجاری و علمی ازبکستان از پارک علم و فناوری قزوین

۱۷ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۵ کد : ۴۱۲۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۷
هیئتی از کشور ازبکستان به منظور آشنایی با زیرساخت‌ها، توانمندی واحدهای فناور و افزایش سطح تعاملات علمی و تجاری از پارک علم وفناوری قزوین بازدید کردند.
بازدید هیئت تجاری و علمی ازبکستان از پارک علم و فناوری قزوین

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم وفناوری قزوین، این هیئت که متشکل از نماینده وزارت علوم کشور ازبکستان، نمایندگان استاندار و فرماندار ولایت نوایی و جمعی از تجار این کشور بود با رئیس و مدیران پارک علم وفناوری قزوین دیدار کردند.
دکتر گرجی رئیس پارک علم وفناوری قزوین در این دیدار ضمن معرفی زیرساخت‌ها و توانمندی‌های ایجاد شده در این پارک اظهار داشت: هدف از برگزاری چنین برنامه‌هایی، آشنایی با ظرفیت‌های طرفین در حوزه‌های مختلف است که می‌تواند تبادلات هرچه بیشتر علمی و اقتصادی را به دنبال داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه کشور ازبکستان در مسیر توسعه می‌باشد گفت: ظرفیت‌های علمی و فناوری ایجاد شده در پارک علم وفناوری قزوین به واسطه حضور واحدهای فناور و دانش بنیان می‌تواند در این مسیر راهگشا باشد.
عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در بخش دیگری از سخنان خود از آمادگی پارک علم و فناوری قزوین برای انتقال دانش فنی به کشور ازبکستان و اجرای پروژه‌های مختلف تحقیقاتی و اقتصادی بر پایه دانش در این کشور خبر داد.
هیئت ازبکستانی همچنین از تعدادی از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد و مؤسسات پارک علم و فناوری قزوین و شرکت تونل ساز ماشین سازنده دستگاه TBM بازدید کردند و واحدهای فناور منتخب به معرفی محصولات و توانمندی‌های بالفعل خود جهت تعامل با کشور ازبکستان پرداختند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۱ )