با حضور وزیر علوم و معاون اداری، مالی و مدیریت منابع؛

آیین تکریم بازنشستگان وزارت علوم در دانشگاه شهید بهشتی برگزارشد

۱۶ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۰ کد : ۴۱۲۳۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۱۷۰
آیین تکریم بازنشستگان وزارت علوم با حضور وزیر علوم، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و جمع گثیری از بازنشستگان ستاد وزارت علوم، شامگاه روز پنجشنبه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
آیین تکریم بازنشستگان وزارت علوم در دانشگاه شهید بهشتی برگزارشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد تقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در آیین گفت: ۱۵ شهریور امسال مطابق با ۲۵ ذیحجه است که در تقویم کشور به عنوان روز خانواده نامگذاری شده است و ما این روز را برای تکریم خانواده بزرگ بازنشستگان وزارت علوم انتخاب کردیم.

وی افزود: به نظر می رسد شان نزول آیه هل اتی در سوره انسان موجب نامگذاری روزی با نام خانواده شده است که این آیه در خصوص اهل بیت پیامبر است که پس از سه روز افطار و انفاقٰ افطار خود، از طرف خداوند افطار دریافت می کنند.

دکتر نظر پور با اشاره به اینکه خانواده اولین و کوچکترین نهاد اجتماع است؛ آن را مهمترین نهاد نامید که تربیت و پرورش صحیح در آن، در رشد جامعه و آسیب آن در آسیب پذیری جامعه نقش دارد.

وی افزود: در دین ما به تحکیم بنیان خانواده بسیار تاکید شده است برای اینکه ثبات و آرامش درون خانواده در آرامش جامعه تاثیر دارد و اخلاق و شخصیت افراد درون خانواده در فعالیت و روابط اجتماعی آنان نیز بازتاب دارد.

در ادامه این آیین، دکتر اباصلت خراسانی، مدیرکل امور اداری و پشتیبانی وزارت علوم، در سخنان کوتاهی به ذکر اقدامات در دست اقدام معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم برای بازنشستگان پرداخت و گفت: فراهم کردن امکان سفر بازنشستگان به مشهد مقدس از مهر سال جاری، تقویت کانون بازنشستگان، مذاکره در خصوص بیمه عمر و اعطای وام کم بهره از جمله اقدامات پیش روی وزارت علوم برای بازنشستگان است.

دکتر صدوق، رئیس دانشگاه شهید بهشتی نیز در این آیین گفت: خدمت در همه سازمانها و دستگاههای اجرایی اقدامی نیکو و مفید برای کشور است ولی خدمت در دستگاه آموزش عالی حسن بیشتری دارد زیرا فعالیت شما در تولید اندیشه در جامعه موثر است.

اجرای موسیقی سنتی و تجلیل از بازنشستگان یک سال گذشته وزارت علوم با اهدای هدایا و لوح از طرف وزیرعلوم بخش دیگری از آیین تکریم بازنشستگان ستاد وزارت علوم بود.


( ۶ )