چهارمین کنفرانس ملی صنعت سیمان و افق پیش رو با مدیریت علمی دانشگاه حکیم سبزواری و همکاری صنایع سیمان کشوربرگزار می شود

۱۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۴ کد : ۴۱۲۲۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۲۷
دکترغلامعلی فرزی مدیر دفتر ارتباط با صنعت و همکاری های بین المللی دانشگاه حکیم سبزواری از برگزاری چهارمین کنفرانس ملی صنعت سیمان و افق پیش رو در آبان ماه ۹۷ با مدیریت اجرایی این دانشگاه و همکاری صنایع سیمان کشور خبر داد.
چهارمین کنفرانس ملی صنعت سیمان و افق پیش رو با مدیریت علمی دانشگاه حکیم سبزواری و همکاری صنایع سیمان کشوربرگزار می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه حکیم سبزواری، دکترفرزی با اعلام این خبر گفت: دانشگاه حکیم سبزواری، شرکت سیمان لار سبزوار و ماهنامه علمی-فنی-اقتصادی سیمان از چند سال پیش همکاری ثمربخشی را آغاز کرده‌اند و توانسته‌اند با برگزاری سه دوره موفق کنفرانس صنعت ملی سیمان و افق پیش رو همکاری صنعت و دانشگاه را به مفهوم واقعی کلمه تا حدود زیادی محقق سازند.

دبیرچهارمین کنفرانس ملی سیمان و افق پیش رو هدف از برگزاری این کنفرانس را برقراری ارتباط تنگاتنگ میان پژوهشگران، صنعتگران و بازرگانی حوزه صنعت سیمان، به عنوان صنعت مادر عنوان کرد و خاطرنشان کرد: برگزاری چنین همایش هایی با مشارکت دانشگاه، صنعت و فعالان اقتصادی سبب هم افزایی و نقطه شروع مناسبی جهت همکاری بهتر این حوزه ها خواهد بود.

وی افزود: انرژی و محیط زیست در صنعت سیمان، اقتصاد محیط زیست و انرژی و توسعه پایدار در صنعت سیمان، ایمنی، بهداشت و محیط زیست در صنعت سیمان، کنترل کیفیت و استانداردها در صنعت سیمان، بهینه سازی و ارتقاء فناوری های تولید در صنعت سیمان، بهینه سازی مصرف انرژی و سوخت های جایگزین در صنعت سیمان، استراتژی و راهبردهای تعمیر و نگهداری دستگاه ها و تجهیزات در صنعت سیمان و کاربردها و عملکردهای نوین در صنعت از جمله محور های اصلی این کنفرانس ملی هستند.

دکترفرزی با اشاره به اینکه رئیس دانشگاه حکیم سبزواری، ریاست کنفرانس را برعهده دارد، افزود: کمیته علمی کنفرانس را استادان به نام و مطرح دانشگاه های برتر کشور تشکیل داده اند.

وی ادامه داد: همچنین با رایزنی های به عمل آمده این کنفرانس در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و کنسرسیوم محتوای ملی و سیولیکا (Civilica) نمایه شده است، همچنین این همایش در بیش از ۲۵ سایت خبری نمایه شده است.

دانشیار دانشگاه حکیم سبزواری با بیان اینکه چهارمین کنفرانس ملی سیمان و افق پیش رو ۱۳ الی ۱۵ آبان ماه ۹۷ سالن همایش های رازی-تهران برگزارمی شود، گفت: مهندس محسن صالحی نیا (معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت)، دکتر جعفر سرقینی (معاون امور معادن و صنایع معدنی، وزارت صنعت، معدن و تجارت)، پروفسور علی اکبر رمضانیانپور (استاد تمام دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی امیرکبیر)، پروفسور ابوالفضل حسنی (استاد تمام دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تربیت مدرس) از جمله سخنرانان کلیدی این همایش هستند.

دکتر فرزی یادآورشد: برپایی نمایشگاهی از توانمندی شرکت های داخلی به همراه آخرین دستاوردهای روز دنیا در زمینه صنعت سیمان از جمله برنامه هایی است که در حاشیه این همایش در نظر گرفته شده است.

ل.س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: حکیم سبزواری