معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی:

معاونت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها نقش مهمی در ایجاد پویایی و نشاط در دانشگاه وجامعه دارند

۱۲ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۳ کد : ۴۱۱۶۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۳۴
دکتر اصغر واعظی ، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی در پنجاه و یکمین گردهمایی معاونان فرهنگی-اجتماعی دانشگاه های سراسر کشوربا اشاره به شرایط حساس کنونی کشور به نقش کلیدی دانشگاه ها در ایجاد پویایی، حرکت و نشاط دردانشگاه و جامعه تاکید کرد.
معاونت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها نقش  مهمی در ایجاد پویایی و نشاط  در دانشگاه وجامعه دارند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که در محل مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد دکتر واعظی با بیان اینکه در شرایط حساس کنونی و آغاز سال تحصیلی جدید، دانشگاه ها به تدبیر جدی معاونان فرهنگی و اجتماعی نیاز دارند، گفت: دانشگاه ها می توانند نقش مهمی در آرام نگه داشتن، حرکت و پویایی دانشگاه ها و جامعه داشته باشند.

وی در ادامه افزود: یکی از آفت هایی که فعالیت های فرهنگی را در دانشگاه ها تهدید می کند موضوع روزمرگی است یعنی ما به عنوان مسئولان فرهنگی دانشگاه به جای اینکه وقت مان را صرف ایده های جدید و خلاقیت و نبوغ کنیم اجازه می دهیم تا روزمرگی در انجام فعالیت ها چنان ما را گرفتار کند که ازفعایت های برنامه ریزی شده دور شویم.

دکتر واعظی با اشاره به تفاوت های جهان انسانی با جهان طبیعت گفت: در جهان طبیعت رویدادها فقط تکرار می شوند اما در جامعه انسانی رویدادها تولید می شوند.

وی افزود: وظیفه جدی ما مسئولان فرهنگی در دانشگاه ها و حوزه ستادی وزارت علوم این است که جلوتر از روند جامعه باشیم و باید بتوانیم برای آنچه که در آینده قرار است اتفاق بیفتد برنامه ریزی متناسب با خواسته های دانشجویان داشته باشیم.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵