در سفر رئیس دانشگاه ایلام به مالزی صورت گرفت؛

گسترش روابط علمی و فناوری دانشگاه ایلام با دانشگاه های مالزی

۱۰ شهریور ۱۳۹۷ | ۲۰:۳۸ کد : ۴۱۱۲۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۱۶
در راستای استمرار بین المللی شدن دانشگاه ایلام، دکتر علی اکبری، رئیس دانشگاه ایلام و هیئت همراه به کشور مالزی سفر کرده و زمینه های مشترک همکاری را با سه دانشگاه معتبر این کشور مورد بررسی قرار دادند.
گسترش روابط علمی و فناوری دانشگاه ایلام با دانشگاه های مالزی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ایلام، رئیس دانشگاه ایلام در سفر به کشور مالزی از سه دانشگاه پوترا UPM ، دانشگاه فن آوری UTM و دانشگاه ملی UKM بازدید کرد و زمینه توسعه همکاری های مشترک فراهم شد.

در این سفر چهار روزه ابتدا دکتر علی اکبری با دکتر فریدون، رایزن علمی ایران در جنوب شرقی آسیا دیدار کرد و درباره توسعه همکاری های مشترک با سه دانشگاه برتر کشور مالزی به بحث و تبادل نظر پرداخت و هماهنگی لازم جهت تنظیم نقشه راه ارتباط با دانشگاه های مالزی صورت گرفت.

در ادامه رئیس دانشگاه ایلام در ضیافت نهار کاری رئیس دانشگاه ملی UKM که از دانشگاه های معتبر مالزی و دارای رنکینگ ۱۸۲ جهانی است و از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری ایده آل و پژوهشگاه های مجهز و فعال بهره مند است، حضور یافت ودو طرف زمینه های مشترک علمی، پژوهشی و تحقیقاتی را مورد بررسی قرار دادند و در پایان یک تفاهم نامه و دو موافقت نامه در زمینه تبادل استاد و دانشجو به امضای طرفین رسید.

بر اساس مفاد تفاهم نامه و موافقت نامه های فوق الذکر، اولین دانشجوی دکتری حقوق دانشگاه UKM جهت گذراندن دوره فرصت مطالعاتی و تکمیل رساله دکتری خود، در پاییز سال جاری به دانشگاه ایلام اعزام خواهد شد.

همچنین عضویت یکی از استادان دانشگاه ایلام در انجام پروژه های تحقیقاتی با دانشگاه UKM و با اعتبار آن دانشگاه به عنوان اولین قرارداد بین المللی دانشگاه ایلام مورد موافقت قرار گرفت.

در ادامه این سفر، دکتر علی اکبری به دعوت رئیس دانشگاه پوترا UPM در جلسه ای با حضور رئیس دانشگاه و مسئولان دانشکده جنگل آن دانشگاه به عنوان رابط حضور یافت و تبادل نظر در مورد زمینه های مشترک تحقیقاتی ایران و مالزی و امضای تفاهم نامه و موافقت نامه تبادل استاد و دانشجو از جمله برنامه های این نشست بود.

دانشگاه پوترا UPM از جمله دانشگاه های معتبر مالزی است که دارای رنکینگ ۳۶ آسیایی و ۲۸۶ جهانی در سال ۲۰۱۸ بوده و ظرفیت های بی نظیری برای انجام پروژه های مشترک بین دانشگاه ایلام و این دانشگاه فراهم است.

در این سفر همچنین رایزنی های لازم جهت برقراری روابط با دانشگاه فن آوری UTM به عنوان یکی از مراکز معتبر علمی و پژوهشی کشور مالزی بویژه در زمینه فنی و مهندسی صورت گرفت و مقرر شد مدیریت روابط بین الملل دو دانشگاه، زمینه های مشترک همکاری را مورد بررسی و پی گیری قرار داده تا امضای تفاهم نامه مشترک با این دانشگاه نیز نهایی شود.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷