رئیس سازمان فنی و حرفه ای در اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه ها در همدان:

آموزش مهارت های نرم باید در اولویت دانشگاه ها قرار گیرد

۱۰ شهریور ۱۳۹۷ | ۲۰:۱۱ کد : ۴۱۱۲۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۱۶۴
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت: علاوه بر مهارت افزایی و ارتقای توان اشتغال، دانشگاه های کشور باید آموزش مهارت نرم را در اولویت قرار دهند.
آموزش مهارت های نرم باید در اولویت دانشگاه ها قرار گیرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترسلیمان پاک سرشت ظهر امروز در اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه های سراسر کشور اظهار داشت: تحول نظام بازار و کسب و کار به قدری باشتاب در حرکت است که دانشگاه ها به این تغییرات نمی رسند‌.
وی با قدردانی از طرح مهارت افزایی و اشتغال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: بخشی از سرمایه گذاری های این وزارتخانه باید به سمت آموزش مهارت های نرم هدایت شود‌.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت: دانش آموختگان دانشگاهی باید توان پایداری و تحمل شرایط متغیر جامعه را داشته باشند.
وی تاکید کرد: آموزش این مهارت ها در قالب مهارت های نرم در کنار مهارت افزایی بسیار ضروری است.
دکترپاک سرشت با اشاره به اثر بخشی دانشگاه ها در مسائل اجتماعی گفت: نه تنها در زمینه اشتغال بلکه در مسایل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی نیز دانشگاه ها تاثیر گذار هستند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نفوذ و اثرگذاری فضاهای مجازی در جامعه افزود: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در زمینه بالا بردن توان پایداری و تحمل اجتماعی مردم باید برنامه داشته باشند.
دکترپاک سرشت خاطرنشان کرد: دانشگاه های کشور با اجرای این راهبردها می توانند از یک نهاد آکواریومی و غیرقابل نفوذ خارج شده و به کانونی فعال تبدیل شود.
پنجاه و یکمین اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه های سراسر کشور با محوریت مهارت افزایی و ارتقای توان اشتغال پذیری دانشجویان کارشناسی به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه بوعلی سینای همدان در حال برگزاری است.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷


( ۱ )