رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در آیین هفتادمین سال تأسیس دانشگاه تبریز:

نقش دانشگاه تبریز در رشد علمی و توسعه آموزش عالی منطقه شمالغرب کشور کم نظیر است

۰۷ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۸ کد : ۴۱۰۹۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۸۳۶
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درآیین هفتادمین سال تاسیس دانشگاه تبریز گفت: نقش این دانشگاه در رشد علمی کشورو توسعه آموزش عالی منطقه آذربایجان کم نظیر است و چندین دانشگاه در شمال غرب کشور از بطن این دانشگاه ایجاد شده اند.
نقش دانشگاه تبریز در رشد علمی و توسعه آموزش عالی منطقه شمالغرب کشور کم نظیر است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترابراهیم خدایی با بیان این‌که رشد و توسعه علمی کشور مدیون دانشگاه های کشور به ویژه دانشگاه تبریز به عنوان یکی از قطب های علمی است، گفت: این دانشگاه توانسته است نقش فعال خود را در توسعه همکاری‌های بین‌المللی و ارتقای وجهه جمهوری اسلامی ایران ایفا کند.
وی با اشاره به این‌که دانشگاه تبریز در منطقه آذربایجان نیز توانسته در توسعه آموزش عالی به عنوان محور اصلی توسعه عمل کند، گفت: دانشگاه تبریز دومین دانشگاه قدیمی کشور بوده و جزو یک درصد دانشگاه های برتر دنیاست.
دکتر خدایی با اشاره به افتخارات دانشگاه تبریز تاکید کرد: بخشی از بستر فرهنگی آذربایجان که نقش کلیدی در تحولات و توسعه ایران داشته، مربوط به دانشگاه تبریز و حوزه فعالیت این دانشگاه است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان این‌که سهم جمعیت ایران از کل دنیا یک درصد است، گفت: تولیدات علمی کشور برابر با ۱.۸۸ درصد کل تولیدات دنیاست.
وی با تاکید بر این‌که تولید مقالات پراستناد و پرکیفیت کشور در دنیا برابر ۲.۸۸ درصد است، گفت: این میزان کفایت نمی‌کند و تولیدات باید در رشد و توسعه کشور کاربردی شده و بتواند مشکلات جامعه را حل کند که این نیز تلاش مضاعف دانشگاهیان و مسئولان را می‌طلبد.
رییس سازمان سنجش آموزش کشوردر پایان اعلام کرد: دانشگاه ها آماده اند که به حل مشکلات کشور کمک کنند.
م.ع ۱۳۶۰/ ر.ب ۱۳۴۵


( ۱ )