به مناسبت هفته دولت و با حضور وزیر علوم؛

۱۵۸ پروژه عمرانی شهرستان شاهرود افتتاح و به بهره برداری رسید

۰۶ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۳:۵۴ کد : ۴۱۰۵۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۷۰۳
با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه صنعتی شاهرود، ۱۵۸ پروژه عمرانی شهرستان شاهرود به صورت همزمان افتتاح و به بهره برداری رسید.
۱۵۸ پروژه عمرانی شهرستان  شاهرود افتتاح  و به بهره برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در آیین افتتاح همزمان ۱۵۸ پروژه شهرستان شاهرود در محل سالن همایش‌های پردیس دانشگاه صنعتی شاهرود گفت: وزارت علوم در راستای توسعه همه جانبه کشور، تقویت شرکت‌های دانش بنیان و تبدیل طرح‌های پژوهشی به فناوری و محصولات تجاری را از برنامه‌های اصلی خود قرار داده است.

وی افزود: بر خلاف دوران گذشته، برنامه امروز وزارت علوم در دولت دوازدهم نه در ایجاد رشته‌های دانشگاهی تکراری و غیرکاربردی بلکه توجه به مزیت‌های منطقه‌ای بویژه ظرفیت‌های بخش خصوصی و بازار کار برای جذب دانش آموختگان دانشگاهی است.

وزیر علوم با اشاره به طرح ساماندهی آموزش عالی گفت: هم در قانون برنامه ششم و هم در مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی این امر به ما تکلیف شده که برای ساماندهی دو هزار ۸۵۶ مرکز آموزش عالی برنامه ریزی کنیم.

دکتر غلامی گفت: ساماندهی مراکز علمی و تحقیقاتی بحث کلان ملی است اما مأموریت گرا کردن مراکز آموزشی در سطح ملی و حتی فراملی برای بالا نگه‌داشتن پرچم پیشرویی فناوری به نام ایران اسلامی در کنار مقوله پیوند دانشگاه‌ها و صنعت و همچنین ارتباط و پیوند دانشگاه‌ها و جامعه، از رویکردهای اصلی وزارت علوم محسوب می‌شوند.

وزیر علوم گفت: باید شرایط به گونه‌ای باشد که با اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی، مراکز بزرگ، قوی و با امکانات مناسب جهت فعالیت آموزشی و پژوهشی را جایگزین مراکز آموزش عالی کوچک، با امکانات محدود و پراکنده در کشور کنیم.

دکتر غلامی با تاکید بر توانمندی‌های علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور گفت: هر دستگاه اجرایی و یا بخشی از صنعت که از دانشگاه‌ها درخواست همکاری کنند از آن استقبال می‌کنیم و وزارت علوم از همکاری دانشگاه‌ها با همه بخش‌های جامعه از جمله صنایع حمایت همه جانبه می‌کند.

م.ع ۱۳۶۰


( ۱ )