دکتر غفاری در آیین برگزیدگان هفدهمین جشنواره پایان نامه های برتر قرآنی؛

استفاده از دانش قرآنی می تواند مهم ترین زمینه برای الهام بخشی و بهره برداری در علوم مختلف باشد

۰۶ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۶ کد : ۴۱۰۴۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۳۳۷
دکترغلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در هفدهمین دوره جشنواره برگزیدگان پایان نامه های برتر علوم قرآنی بر زمینه الهام بخشی و بهره برداری از کتاب آسمانی قرآن در سایر علوم مختلف تاکید کرد .
استفاده از دانش قرآنی می تواند مهم ترین زمینه برای الهام بخشی و بهره برداری در علوم مختلف باشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم درآیین هفدهمین جشنواره برگزیدگان پایان نامه های برتر قرآنی کشور ضمن تبریک به برگزیدگان این جشنواره گفت: بی تردید در مجموعه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نظام آموزش عالی کشور، فعالیت های قرآنی از جایگاه مهمی برخورداراست زیرا از هر زاویه که به این مقوله ورود کنیم، استفاده از دانش قرآنی می تواند مهم ترین زمینه الهام بخشی درسایر دانش ها را فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه باید نگرش استفاده از دانش قرآنی را دربخش های مختلف جامعه گسترش دهیم، گفت: درعرصه فعالیت های قرآنی چه درعرصه های آموزشی، پژوهشی و ترویجی زمینه کار و فعالیت فراوان است و اگر به دنبال آن هستیم که ازفضای مطلوب اجتماعی و فرهنگی برخوردار باشیم لازم است فعالیت های قرآنی را در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تقویت کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به برخی از هنجارهای موجود در جامعه اشاره کرد و گفت: اگر بپذیریم آنچه که در قرآن آمده، می تواند مهم ترین راهنمای زندگی بشر باشد، آنگاه حساسیت ها و توجه ها به تقویت فعالیت های قرآنی در رشته های تحصیلی وسایر علوم افزایش می یابد.

وی افزود: در بسیاری از رشته های علوم انسانی مانند روانشناسی و جامعه شناسی می توانیم شاهد اثربخشی مطلوب فعالیت های قرآنی باشیم.

دکتر غفاری به نحوه انتخاب پایان نامه های برتر قرآنی اشاره کرد و افزود: بر اساس فراخوان اعلامی در بهمن ماه سال ۱۳۹۶ ازدانشگاه ها، تعداد ۲۶۷ پایان نامه به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این تعداد، ۵۶ مورد مربوط به رساله های دکتری و ۲۱۱ مورد مربوط به رساله های کارشناسی ارشد بودند که توسط هیئت داوران جشنواره مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: پایان نامه ها توسط ۴ داور که اغلب داوران را استادان دانشگاه ها با مرتبه های علمی دانشیاری و استاد تمام تشکیل می دادند مورد ارزیابی قرار گرفت و از این میان ۵ رساله در مقطع دکتری و ۵ رساله در مقطع کارشناسی ارشد برگزیده شد.

در این آیین از برگزیدگان هفدهمین جشنواره پایان نامه های برتر قرآنی کشور تقدیرو تجلیل شد.

س.س ۵۱/ ا.ب ۵۱


( ۲ )