وزیرعلوم در آیین افتتاح مرکز همایش‌های دانشگاه دامغان اعلام کرد:

کسب رتبه ۱۵ رشد علمی جهان توسط ایران

۰۶ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۲ کد : ۴۱۰۴۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۹۵
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آئین افتتاح مرکز همایش‌های دانشگاه دامغان گفت: تلاش های مجموعه آموزش عالی کشور در زمینه رشد علمی قابل تحسین است و هم اکنون ایران رتبه ۱۵ رشد علمی را در دنیا دارد.
کسب رتبه ۱۵ رشد علمی جهان توسط ایران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در دانشگاه دامغان اظهار داشت: کسب رتبه‌های بین‌المللی نشان از حاصل دسترنج استادان و دانشجویان در مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی دارد.

وزیر علوم افزود: امروز مفتخریم عنوان کنیم جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان نظامی برآمده از اعتقادات مذهبی و حامی علم و دانش، دارای تعداد توجهی مراکز آموزش عالی در شهرها و استان‌های کشور است که باهدف آموزش و تربیت نیروی انسانی تاسیس شده اند.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر، پشتیبانی خیرّین برای رشد و توسعه دانشگاه های سراسر کشور به عنوان حامیان علم و فناوری برای وزارت علوم بسیار مهم بوده است.

دکتر غلامی تاکید کرد: با همراهی خیرین آموزش عالی می‌توانیم شاهد رشد و توسعه بیشتر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور باشیم.

وزیر علوم با اشاره به اینکه دانشگاه دامغان با داشتن فضاهای آموزشی و کمک آموزشی و همچنین معماری بسیار خوب، یکی از دانشگاه‌های نمونه و الگو در سطح کشور است گفت: رشد و توسعه آموزش عالی در سطح همه دانشگاه‌های از جمله دانشگاه دامغان، توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با دقت پیگیری می‌شود و در راستای تقویت نقاط مثبت و رفع نقاط ضعف احتمالی برنامه ریزی های لازم انجام می شود.

دکترغلامی با بیان اینکه رشد و توسعه فضاهای آموزش عالی در ایران، عالی و مطلوب است که این مهم فرصت مناسبی را برای تحصیل دانشجویان به وجود آورده است.

وی اظهار داشت: نیروی انسانی عنصری مهم برای رشد جامعه است و تحصیل‌کردگان در مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها صاحبان دانش و تربیت محسوب می شوند.

وزیر علوم گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده، باهدف هم‌افزایی علمی و تبادل فناوری، واحدهای شبکه‌ایی در مراکز آموزش عالی و تحت نظر دانشگاه‌ها ایجاد خواهند شد که با ایجاد این شبکه های دانشگاهی می‌توانیم نقاط ضعف علوم دانشگاهی را شناسایی و در راستای حل آن اقدام کنیم.

دکتر غلامی با اشاره به جایگاه دانشگاه دامغان و اینکه که این دانشگاه می‌تواند الگوی خوبی برای مراکز آموزش‌عالی باشد گفت: امیدواریم زمینه ایجاد مرکز رشد و فناوری دانشگاه دامغان به زودی فراهم شود تا شاهد تاثیرگذاری بیشتر این دانشگاه در منطقه و کشور باشیم.

وی به منابع غنی و قوی کشاورزی و گردشگری دامغان اشاره کرد و گفت: باید از این امکانات و ظرفیت‌ها برای اشتغال جوانان بویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی استفاده کنیم.

وزیر علوم افزود: یکی از مزیت‌های خوب مراکز رشد فناوری در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، فراهم کردن تجهیزات و امکانات زیر بنایی و اعطلای تسهیلات ارزان قیمت است.

در ادامه حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه دامغان، مرکز همایش‌های این دانشگاه افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

عملیات اجرایی پروژه مرکزهمایش‌های دانشگاه دامغان، از سال ۱۳۸۸ آغاز و با ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار مالی ساخته شد.

این مرکز با زیر بنای ۴۵۰۰ مترمربع احداث شده و شامل یک سالن اصلی ۹۰۰ نفره، دو سالن جانبی ۱۶۰، ۱۰۰ نفره و یک سالن کنفرانس ۷۲ نفره است.

م.ع ۱۳۶۰


( ۲ )