انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه کاشان با دانشگاه ایلینویز آمریکا

۱۲ دی ۱۳۹۴ | ۱۰:۰۳ کد : ۴۱۰۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۵
تفاهم نامه همکاری علمی بین دانشگاه کاشان و دانشگاه ایلینویز آمریکا با حضور پروفسور محمد شاهیده پور عضو هیئت علمی دانشکده برق دانشگاه ایلینویزبه امضا رسید. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس د...
تفاهم نامه همکاری علمی بین دانشگاه کاشان و دانشگاه ایلینویز آمریکا با حضور پروفسور محمد شاهیده پور عضو  هیئت علمی دانشکده برق دانشگاه ایلینویزبه امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دانشگاه کاشان  هدف از انعقاد این تفاهم نامه را تبادلات علمی  و همکاری های دانشگاهی  و انجام فعالیت های تحقیقاتی مشترک بین این دو دانشگاه بیان کرد و گفت: با انعقاد این تفاهم نامه، زمینه برگزاری کرسی های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت  و تبادل استاد و دانشجو بین این دو دانشگاه فراهم می شود.
دکتر عباس زراعت از اعطای کرسی علمی استادی به دکتر محمد شاهیده پور خبر داد و افزود: یکی از برنامه های دانشگاه با راه اندازی این کرسی علمی ، ایجاد مرکز تحقیقات وتوسعه  فناوری شبکه هوشمند با همکاری پژوهشگاه نیرو در این دانشگاه است که اجرای آن را دکتر شاهیده پور استاد دانشگاه ایلینویز بر عهده دارند.
وی با اشاره به اینکه این دومین کرسی علمی بین المللی با حمایت خیرین دراین دانشگاه است، افزود: در هفته گذشته نخستین کرسی علمی با حمایت مهندس علی سعیدی در این دانشگاه با پشتیبانی رصدخانه ملی راه اندازی و دومین کرسی نیز با حمایت مالی بانو نوربخشیان دراین دانشگاه راه اندازی شد.
دکتر زراعت با بیان اینکه در دانشگاه کاشان برای نخستین بار در ایران  کرسی های علمی بین المللی تحت حمایت خیرین  به صورت وقف خاص راه اندازی می شود ، اظهار امیدواری کرد این کرسی های علمی با همکاری متخصصان و پژوهشگران ایرانیان داخل و خارج از کشور، زمینه  بین المللی کردن دانشگاه کاشان و توسعه علمی را فراهم سازد.