انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه ایلام و شرکت آب و فاضلاب استان

۳۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۴:۱۴ کد : ۴۰۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۳۹
تفاهم نامه همکاری دانشگاه ایلام و شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با هدف توسعه پژوهش‌های کاربردی، رفع مشکلات صنایع و سازمان‌ها در کشور و پاسخگویی به مهم‌ترین ضرورت‌های جامعه اسلامی ایران منعقد شد. به گزار...
تفاهم نامه همکاری دانشگاه ایلام و شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با هدف توسعه پژوهش‌های کاربردی، رفع مشکلات صنایع و سازمان‌ها در کشور و پاسخگویی به مهم‌ترین ضرورت‌های جامعه اسلامی ایران منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمد علی‌اکبری رئیس دانشگاه ایلام در نشست انعقاد تفاهم‌نامه پژوهشی و آموزشی دانشگاه با شرکت آب و فاضلاب استان اظهار داشت: دانشگاه دارای قابلیت های علمی و فنی فراوانی است که می تواند به حل معضل‌ها و مشکلات استان با نگاه علمی و محققانه کمک کند.
وی افزود: مجموعه اساتید و دانشجویان دانشگاه ایلام آمادگی دارند نیازهای پژوهشی، تحقیقاتی و آموزشی دستگاه های اجرایی استان در زمینه های مختلف را تامین کنند و از دستگاه ها نیز انتظار می رود از توان دانشگاه در زمینه توسعه استان بهره مند شوند.
رئیس دانشگاه ایلام با اشاره به اینکه اجتماعی کردن دانشگاه سیاست شفاف ما در دوره مدیریتی جدید است افزود: تلاش می کنیم دانشگاه را از حالت جزیره ای و دور از جامعه خارج کرده و در خدمت جامعه قرار دهیم در این راستا دانشکده کشاورزی شهرستان دهلران با حضور مسئولان کشوری تابستان امسال به بهره برداری خواهد رسید.
وی تاکید کرد: دانشگاه ایلام آمادگی کامل دارد فراتر از بندهای تفاهم نامه‌ها برای تحقق برنامه‌های مشترک با دستگاه‌های اجرایی و مجموعه مدیریت استان همکاری کند.
دکتر علی اکبری با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، یادآور شد: این تفاهم نامه در راستای اجرای سیاست استفاده بهینه از امکانات، استعداد و توانایی های دانشگاه در مورد رفع نیازهای پژوهشی، تحقیقاتی و آموزشی شرکت آب و فاضلاب منعقد می‌شود.
رئیس دانشگاه ایلام هدف از امضای این تفاهم نامه را برقراری پیوند سازمان یافته و مداوم و بهره‌گیری از تخصص‌های مختلف علمی، تحقیقاتی، آزمایشگاهی، کارگاهی، آموزشی، کتابخانه‌ای و امکانات دانشگاه ایلام و شرکت آب و فاضلاب استان برای رفع مشکلات و معضلات پژوهشی آموزشی شرکت عنوان کرد.
در ادامه مهندس داراب بیرنوندی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: شرکت آب و فاضلاب استان ایلام در راستای سیاست‌های کلان خود در جهت افزایش سطح ارتباط با مراکز پژوهشی و بهره‌گیری از دانش روز در فعالیت‌ها و خدمت‌رسانی‌های خود، همکاری‌های مستمر با مراکز علمی و  دانشگاه ها را در دستور کار خود قرار داده است.
وی افزود: حمایت از انجام پروژه های تحقیقاتی، با موضوعات مورد نیاز صنعت آب و فاضلاب استان همواره مورد تاکید این شرکت بوده و با وجود محدودیت های مالی در سال‌های گذشته اقدامات خوبی در این خصوص انجام شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام تصریح کرد: نکته ای که بر اساس تجربه شاهد آن هستیم این است که ایده هایی که مطرح می شود معمولاً از لحاظ تئوری مشکل ندارند اما در عمل کاستی‌هایی دارند که امیدواریم از طریق تعامل بیشتر بین دانشگاه، پژوهش‌های پژوهشگران استان کارآیی لازم را داشته باشند.
گفتنی است این تفاهم‌نامه برای مدت 4 سال در بخش‌های همکاری‌های پژوهشی، همکاری‌های آموزشی، تعهدات دانشگاه و تعهدات سازمان به امضا رسید و قابل تمدید است.