در راستای گسترش تعامل علمی بین المللی و با همکاری دانشکده بل ویل فرانسه؛

کارگاه بین‌المللی آب و شهر در دانشگاه یزد برگزار می‌شود

۳۰ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۶ کد : ۴۰۹۳۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۱۹
کارگاه بین‌المللی آب و شهر با حضور بیش از ۳۰ متخصص حوزه‌های شهر و آب از سراسر دنیا، ۱۲ تا ۱۵ شهریور۱۳۹۷ در دانشگاه یزد برگزار می‌شود.
کارگاه بین‌المللی آب و شهر در دانشگاه یزد برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یزد، دکتر محسن عباسی هرفته، دبیر این همایش با بیان اینکه سیستم‌های آبی و ساختارهای شهری بخشی از پروژه بزرگ اشتراک دانش میان ایران، آسیا و اروپا است، گفت: این کارگاه با حضور بیش از ۳۰ متخصص حوزه‌های شهر و آب از سراسر دنیا به صورت مشترک از سوی دانشگاه یزد، پژوهشکده معماری بومی، پایگاه میراث جهانی شهر یزد، دانشکده معماری بل ویل- پاریس، لابراتوار تحقیقاتی Ipraus و لابراتوار تحقیقاتی Lab’urba برنامه‌ریزی و برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این کارگاه به دنبال ایجاد زمینه‌ای برای اشتراک تجربه‌ها، دانش و دستاوردها در حوزه شهر و آب در ایران، آسیا و اروپا است، افزود: با توجه به تهدیدهای مشترک در حوزه آب در نقاط مختلف دنیا، کارگاه تلاش دارد تا با تاکید بر نقش فعالیت‌های بومی در برخورد با مشکلات این حوزه را مورد توجه قرار دهد.

دکتر عباسی هرفته اهداف برگزاری این کارگاه را شناخت و اشتراک تجربیات و راه‌حل‌های تاریخی در پیوند شهر و آب در ایران و سایر نقاط جهان، شناخت مسائل روز، راه‌حل‌ها و یافته‌های روز در برخورد با آب و شبکه‌های آبی در شهرها، الهام از تجربیات تاریخی در پیوند شهر و آب در پاسخ به مسائل روز، بررسی فرآیند تکاملی ساز و کار آب و شهر، بهره‌گیری از نظرات و تجربیات صاحبنظران و خبرگان ملی و بین‌المللی در خصوص مسائل و مشکلات آب در شهر در ایران و به صورت ویژه در استان یزد دانست.

دبیر کارگاه بین‌المللی آب و شهر در ادامه محورهای اصلی این همایش را سیستم‌های آبی و تمدن در فلات ایران، سیستم‌های آبی و تجربه‌های جهانی، سیستم‌های آبی و شهرنشینی، مهندسی و معماری آب در برنامه‌ریزی سرزمینی و پروژه‌های طراحی شهری و میراث گذشته و پیوند سیستم‌های آبی و ساختارهای شهری در امروز عنوان کرد.

وی با بیان اینکه حدود ۳۰ پژوهشگر و متخصص در حوزه‌های مختلف معماری، شهر، جغرافیا و مهندسی در این رویداد علمی همکاری دارند و تجربه‌ها و یافته‌های خود را ذیل ۵ محور پیش‌بینی شده در کارگاه به بحث و تبادل نظر می‌گذارند، تصریح کرد: کارگاه بین‌المللی آب و شهر در دو بخش صبح (ارائه تجربیات و بحث و گفتگو) و بعد از ظهر (بازدیدهای تخصصی و آموزش در محل) برنامه‌ریزی شده است.

دکتر عباسی هرفته در پایان با تاکید بر اینکه آخرین مهلت ثبت‌نام ۱۰ شهریورماه است، گفت: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب سایت همایش به نشانی http://confs.yazd.ac.ir/wsus2018 مراجعه کنند.

 

ز.ح ۷۴/ ر.ب ۴۵