با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور انجام شد؛

رونمایی از دو محصول فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری

۳۰ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۳ کد : ۴۰۹۲۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۰۴
پرینتر تولید محفظه قالب‌های ماسه‌ای برای ریخته گری و شبیه ساز تراشکاری پیشرفته، دو محصول فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی شد.
رونمایی از دو محصول فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، دکتر اسماعیل پیر علی رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در حاشیه رونمایی از این دو محصول اظهار داشت: هم اکنون ۱۳۰ شرکت دانش بنیان و فناور در پارک علم و فناوری فعال هستند.
وی تصریح کرد: این شرکت ها سال گذشته بیش از ۱۷۰ هزار دلار صادرات محصولات شبیه سازی آزمایشگاهی و نرم افزار داشته اند و خوشبختانه امسال هم این شرکت ها موفق به عقد قرارداد فروش به ارزش ۱۰۰ هزار یورو در زمینه طراحی و اجرای گلخانه هوشمند در کشور گرجستان شدند.
دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در این آیین اظهار داشت: تاکنون معاونت علمی و فناوری از شرکت‌های دانش بنیان و فناور حمایت کرده است و این حمایت همچنان ادامه خواهد یافت؛ از طریق تسهیلات و منابع بانکی از شرکت های دانش‌بنیان در سطح کشور حمایت می شود.
وی درخصوص افزایش قیمت ارز برای تامین مواد اولیه شرکت‌های دانش بنیان نیز افزود: قیمت محصولات شرکت های دانش بنیان در شرایط کنونی افزایش یافته است و با توجه به اینکه برخی از محصولات ممنوعیت واردات دارند، زمینه سازی تولید این نوع محصولات از سوی شرکت های دانش بنیان شده است.
به گفته کیوان محمدی مخترع دستگاه پرینتر تولید محفظه قالب‌های ماسه‌ای، با استفاده از این دستگاه نمونه‌سازی قطعات و ساخت فضای ریخته گری در کوتاه ترین زمان ممکن آماده می شود.
وی افزود: این دستگاه در مدت زمان ۵ سال با صرف هزینه‌ای بالغ بر دومیلیارد و پانصد میلیون ریال ساخته شد و این در حالی است که نمونه مشابه خارجی آن با قیمتی معادل یک میلیون و دویست هزار دلار از کشورهای اروپایی وارد می‌شود.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۱ )