فراخوان ارسال مقاله علمی؛

هشتمین کنفرانس بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله، آبان ماه در تهران برگزار می شود

۲۸ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۱ کد : ۴۰۹۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۶۳۴
پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله وزارت علوم هشتمین کنفرانس بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله را۲۰ تا ۲۲ آبان ماه سال ۱۳۹۸ در تهران برگزار می کند.
هشتمین کنفرانس بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله، آبان ماه در تهران برگزار می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله بر اساس اهداف، استراتژی‌ها و وظایف ذاتی خود و در راستای ارائه دستاوردهای علمی کشور در این رابطه و تبادل نظر با متخصصان داخلی و خارجی، هشتمین کنفرانس نیز هم‌زمان با سالگرد رخداد زلزله سرپل ذهاب در آبان ماه سال ۱۳۹۸ در تهران برگزار می کند.

هشتمین کنفرانس بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله با شعار «توسعه پایدار مبتنی بر دانش در کشورهای در معرض خطر زلزله» برگزار می شود تا اهمیت استفاده از علم و فناوری در کاهش خطرپذیری و توسعه مورد تأکید قرار گیرد. این اجلاس فرصتی منحصر به فرد در اختیار دانشگاهیان، متخصصان، سازمان‌های دولتی، شرکت‌های بیمه، بخش خصوصی و سایر نهادهای فعال در حوزه‌های مرتبط قرار می‌دهد تا با ارائه آخرین دستاوردها در حوزه زلزله‌شناسی، ژئوتکنیک، سازه و مدیریت ریسک، زمینه همکاری و اشتراک تجربیات در جهت کاهش آسیب‌پذیری و ارتقای تاب‌آوری را ایجاد نمایند.

همچنین در این کنفرانس امکان بحث و تبادل‌نظر بین متخصصان ایرانی و خارجی در خصوص راهبردها، سیاست‌ها و اولویت‌های کاهش ریسک زلزله فراهم خواهد شد تا با ارزیابی چالش‌های موجود، راه‌حل‌های مبتنی بر علم و فناوری در زمینه‌های مرتبط ارائه شود.

لازم به ذکر است، مهلت ارسال چکیده مقالات تا ۱۰ آبان ۱۳۹۷، مهلت اعلام نتیجه داوری چکیده مقالات ۱۰ آذر ۱۳۹۷ و مهلت ارسال اصل مقالات ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ است.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت http://see8.ir مراجعه نمایند.