با حضور دانشمندان علم ریاضی از کشورهای مختلف؛

چهل و نهمین کنفرانس ریاضی ایران در دانشگاه علم و صنعت برگزار می‌شود

۲۸ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۵ کد : ۴۰۹۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۷۱
چهل و نهمین کنفرانس ریاضی ایران با حضور و سخنرانی دانشمندان علم ریاضی از کشورهای آلمان، سوئد، فرانسه، آمریکا، کره جنوبی، هندوستان و برزیل، اول تا چهارم شهریورماه ۱۳۹۷ در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می‌شود.
چهل و نهمین کنفرانس ریاضی ایران در دانشگاه علم و صنعت برگزار می‌شود

ه گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علم و صنعت، این کنفرانس با حضور و سخنرانی دانشمندان علم ریاضی از کشورهای آلمان، سوئد، فرانسه، آمریکا، کره جنوبی، هندوستان و برزیل، اول تا چهارم شهریورماه ۱۳۹۷ در محل‌های مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشکده ریاضی و در محورهای اصلی: آنالیز، جبر، توپولوژی، آنالیز عددی، منطق ریاضی، نظریه گراف و ترکیبیات، ریاضی مالی، آمار و احتمال، آموزش ریاضی، هندسه، معادلات دیفرانسیل و سیستم‌های دینامیکی، تحقیق در عملیات، علوم کامپیوتر، نظریه کد و رمزنگاری، نظریه کنترل و بهینه‌سازی، نظریه اعداد، نظریه بازی‌ها و سایر محورهای وابسته برگزار می‌شود.
چهل و نهمین کنفرانس ریاضی ایران در همه سطوح و شاخه‌های ریاضی به نشر دیدگاه و تفکر ریاضی به صورت عمومی در بین جامعه ریاضیدانان و... می‌پردازد.
ارائه آخرین دستاوردهای صاحب نظران، اساتید و دانشجویان، گسترش فرهنگ بکارگیری قابلیت‌های ریاضی و به‌خصوص تفکر ریاضی در عموم جامعه کشور، آشنایی شرکت‌کنندگان جدید و ملاقات شرکت‌کنندگان و همکاران گذشته، تبادل نظر و اطلاع‌رسانی برنامه‌ها و مصوبات جدید انجمن ریاضی ایران در خصوص فعالیت آموزشی و پژوهشی ریاضی، نقد و بررسی مسائل و مشکلات پیش روی مباحث ریاضی و اساتید و دانشجویان این رشته، معرفی گروه ریاضی دانشگاه علم و صنعت ایران، چگونگی ایجاد ارتباط با جامعه جهانی ریاضی جهت همکاری‌های علمی و بین‌المللی و طرح چالش‌های پیش روی دانش‌آموختگان ریاضی و چگونگی بکارگیری آنها ازجمله اهداف برگزاری این کنفرانس عنوان شده است.

بنا بر گزارش‌های منتشر شده، ۸۵۰ مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شده بود که پس از داوری، حدود ۵۰۰ مقاله به صورت سخنرانی و پوستر در طول برگزاری کنفرانس ارائه خواهد شد و مقالات پذیرفته شده در این کنفرانس، در پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) نمایه می‌شوند.
در چهل و نهمین کنفرانس ریاضی ایران، علاوه بر ارائه به صورت کنفرانس امکان ارائه به صورت برخط (online) و چند رسانه‌‌ای نیز فراهم شده است و تعدادی از مدعوین خارجی کنفرانس، به این شیوه ارائه مقالات و سخنرانی خواهند داشت و بطور کلی نیز ۱۳ سخنرانی عمومی در این کنفرانس ارائه می‌شود.
دکتر جلیل رشیدی نیا معاون آموزشی دانشکده ریاضی دانشگاه علم و صنعت ایران دبیر کنفرانس؛ دکتر مسعود هادیان- دبیر کمیته علمی و دکتر مهدی نجفی خواه رییس دانشکده ریاضی دانشگاه علم وصنعت ایران دبیر کمیته اجرایی این کنفرانس معتبر ریاضی ایران هستند. ز.ح ۷۴/ ر.ب ۴۵


( ۲ )