در دانشگاه شهید چمران اهواز انجام گرفت؛

ساخت چندین سازه سنگی و بتنی مسلح به انواع آلیاژهای مقاوم به حرارت و برودت

۲۴ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۴۲ کد : ۴۰۸۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۹۵
دکتر بیژن برازنده رئیس موزه علم و طبیعت دانشگاه شهید چمران اهواز از ساخت چندین سازه عظیم ترکیبی از سنگ، بتن، فلز، و مواد شیمیایی در محوطه این موزه خبر داد .
ساخت چندین سازه سنگی و بتنی مسلح به انواع آلیاژهای مقاوم به حرارت و برودت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر برازنده در این باره بیان کرد: از یک سال و نیم گذشته ساخت تعدادی سازه سنگی و بتنی که با انواع فلزات مسلح و با انواع مواد شیمیایی نسبت به حرارت‌های بالای ۱۰۰ درجه زیر آفتاب، برودت‌های منفی ۲۰ درجه و همچنین انواع باران‌های اسیدی و توفان‌های شدید موسمی بسیار مقاوم شده‌اند برای زیباسازی ورودی این موزه شروع شد که خوشبختانه تاکنون بیش از ۹۰ درصد کار انجام شده است.
وی افزود: ساخت این سازه ها که به زودی در محل مخصوص خود نصب و محکم می‌گردند، در کارگاه‌های موزه انجام شده اما ساخت زیربنا و سکوهای مخصوص و مقاوم آنها با روزی حداقل ۱۴ ساعت کار مداوم در تابستان امسال و با حداقل امکانات موجود پس از حداقل ۶ ماه تلاش شبانه‌روزی در حال اتمام است.
رئیس موزه علم و طبیعت دانشگاه شهید چمران اهواز، تصریح کرد: این سازه‌ها شامل دو سکوی بزرگ مستطیلی، یک سکوی بزرگ ۱۰ ضلعی، یک سکوی بزرگ دایره، سه مجسمه غول پیکر، سه مجسمه متوسط، و یک سازه ۲۲ قطعه ای است که امیدواریم بتوانیم هرچه سریع‌تر این سازه ها را رونمایی کنیم.
وی اظهار امیدواری کرد با آغاز سال تحصیلی جدید کلیه استادان و دانشجویان به خصوص دانشجویان نو ورود بتوانند از موزه این دانشگاه بازدید کرده و از امکانات موجود در موزه استفاده مطلوب علمی، آموزشی، پژوهشی، هنری کنند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۳ )