همزمان با سفر معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم به دانشگاه محقق اردبیلی صورت گرفت؛

اختصاص۳۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل و شروع پروژه های عمرانی دانشگاه محقق اردبیلی

۲۳ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۰ کد : ۴۰۸۰۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۳۷۱
همزمان با سفر دکتر محمدتقی نظرپور، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه محقق اردبیلی، ۳۰۰ میلیارد ریال اختصاص۳۰۰ میلیارد ریال از طرف وزارت علوم و استانداری اردبیل به دانشگاه محقق اردبیلی برای تکمیل و شروع پروژه های عمرانی جدید در طی دوسال اختصاص یافت.
اختصاص۳۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل و شروع پروژه های عمرانی دانشگاه محقق اردبیلی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه محقق اردبیلی، دکتر نظرپوردراین جلسه اظهار داشت: با توجه به نبود استخر در دانشگاه محقق اردبیلی با وجود رشته تحصیلی تربیت بدنی، لزوم احداث استخر در این دانشگاه احساس می شود.

وی افزود: با ایجاد استخر دراین دانشگاه، علاوه بر دانشجویان رشته تربیت بدنی برای گذراندن دروس خود، دانشجویان، استادان و کارمندان دانشگاه هم می توانند از این فضا استفاده کنند.

دکترنظرپور تصریح کرد: نیمی ازهزینه ساخت استخر دانشگاه و همچنین نیمی ازهزینه شروع عملیات احداث ساختمان جدید دانشکده فنی و مهندسی را وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تامین اعتبار می کند و دیگر هزینه های این پروژه ها را هم استانداری اردبیل تامین اعتبار خواهد کرد.

مهندس اکبر بهنامجو استاندار اردبیل نیز در سخنانی گفت: ۳۰۰ میلیارد ریال مورد توافق با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دانشگاه محقق اردبیلی طی سال جاری و سال آینده تامین اعتبار می شود.

وی افزود: مسئولان دانشگاه محقق اردبیلی بر اساس صلاحدید خود این اعتبارات را در پروژه های مدنظر خود هزینه خواهد کرد.

همچنین در نشستی با حضورمهندس اکبر بهنامجو استاندار اردبیل، دکترمحمد تقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکترعزیز حبیبی ینگجه رئیس دانشگاه محقق اردبیلی، توافقات اولیه دراین زمینه انجام پروژه های عمرانی مورد نظر این دانشگاه انجام گرفت و صورت جلسه ای به امضا طرفین رسید.

براساس این توافق مقررشد در سال جاری مبلغ ۶۰ میلیارد ریال توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ۶۰ میلیارد ریال هم توسط استانداری اردبیل برای توسعه فعالیت های عمرانی دانشگاه محقق اردبیلی تامین اعتبار شود.

همچنین مطابق این صورتجلسه مقررشد در سال ۹۸، مبلغ ۱۸۰ میلیارد ریال جهت توسعه فعالیت های عمرانی دانشگاه محقق اردبیلی به صورت مشترک توسط وزارت علوم و استانداری اردبیل از محل منابع بودجه ۹۸ این دو مجموعه تامین اعتبار شود.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: محقق اردبیلی