نشست هیئت رئیسه دانشگاه ایلام با حضور رئیس دیوان محاسبات کل کشور برگزار شد

۲۲ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۰ کد : ۴۰۷۹۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۷۸
نشست هیئت رئیسه دانشگاه ایلام با حضور دکتر عادل آذر، رئیس دیوان محاسبات کل کشور و عضو هیئت امنای این دانشگاه برگزار شد.
نشست هیئت رئیسه دانشگاه ایلام با حضور رئیس دیوان محاسبات کل کشور برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ایلام، در این نشست، دکتر علی اکبری، رئیس دانشگاه ایلام اظهار داشت: بهترین‌های دانشگاه ایلام عضو هیئت رئیسه دانشگاه هستند که این امر، در کنار همراهی و همدلی این عزیزان، توسعه متوازن و مطلوب دانشگاه ایلام را در پی داشته است.
وی افزود: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه جزو ۱۰ آزمایشگاه برتر کشور قرار دارد و با اهتمامی که صورت گرفت، در طول سه سال گذشته، آزمایشگاه‌های دانشگاه از ۶۰ به ۹۰ رسید، که آماری قابل توجه است.
دکتر علی اکبری، تصریح کرد: در حوزه آموزشی، برای اولین بار دانشجوی دانشگاه ایلام جزو ۲۷ دانشجوی نمونه کشور قرار گرفت و مجوز استخدام ۲۰ عضو هیئت علمی به صورت سالیانه أخذ شد که درصددیم این سهمیه به رشته‌های مورد نیاز جامعه اختصاص یابد.
وی درخصوص وضعیت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ایلام گفت: با اعتماد به دانشجویان و واگذار کردن اجرای برنامه‌ها به آنان، زمینه توسعه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه فراهم شد و انجمن‌های علمی، تشکل‌های دانشجویی و کانون‌های دانشجویی توانستند رتبه‌های مختلف کشوری و منطقه‌ای را کسب کنند.
رئیس شورای فرهنگی دانشگاه ایلام افزود: فضای باز سیاسی و فرهنگی بر دانشگاه حاکم است و در طول چند سال اخیر برنامه‌های متعددی از سوی تشکل‌های مختلف با گرایش های متنوع برگزار شد و سخنرانان زیادی با اندیشه‌های متفاوت در دانشگاه حضور یافتند.
وی در زمینه تحولات صورت گرفته در حوزه پشتیبانی و منابع انسانی، بیان کرد: زمانی که تصدی دانشگاه ایلام را برعهده گرفتم، ۹۵ درصد اعتبارات دانشگاه در زمینه پرداخت حقوق هزینه می‌شد و دانشگاه مقدار قابل توجهی بدهی داشت، اما با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفت، بودجه دانشگاه دو برابر شد و درصد اعتبارات پرداختی از ۹۵ به ۷۵ کاهش یافت و تمام بدهی‌های دانشگاه نیز تسویه شد.
رئیس دانشگاه ایلام، به وضعیت مطلوب حوزه دانشجویی اشاره کرد و گفت: همواره اقدامات و برنامه‌های خوبی در حوزه دانشجویی انجام شده است و زمنیه ارتقای فعالیت‌های ورزشی دانشجویان فراهم شده و برای همین این عزیزان موفق به کسب عناوین مختلف کشوری، استانی و منطقه‌ای شده‌اند.
وی افزود: در راستای ارتقای سلامت جسم و روان دانشگاهیان، مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشگاه افتتاح شد که به صورت رایگان خدمات متنوعی را به دانشگاهیان ارائه می‌کند. همچنین خدمات سلف سرویس دانشجویان و استادان و کارکنان ارتقا یافته است.
در این نشست دکتر عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کل کشور اظهار داشت: در بازدیدی که امروز از دانشگاه داشتم، روند توسعه مطلوب دانشگاه در حوزه‌های مختلف و بخصوص عمرانی را شاهد بودم، که به سهم خودم و به عنوان عضوی از جامعه دانشگاهی کشور و عضو هیئت امنای دانشگاه ایلام، کمال تقدیر و تشکر را در این زمینه دارم و انتظار دارم این روند به نحو مطلوب ادامه یابد.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه دانشگاه ایلام باید به نحو مطلوب از ظرفیت‌های ملی و استانی بهره‌برداری لازم را داشته باشد، بر حمایت و همکاری خود در این زمینه تأکید کرد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷