وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

توسعه دیجیتال بدون همراهی دانشگاه ها به نتیجه نمی رسد

۲۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۸:۰۱ کد : ۴۰۷۷۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۷۱۸
مهندس محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اهمیت به کارگیری از ظرفیت های علمی و فناورانه دانشگاه ها در حوزه ارتباطات کشور گفت: توسعه همکاری های وزارت ارتباطات و دانشگاه ها بدون همراهی و هماهنگی در حوزه تحول دیجیتال به نتیجه نخواهد رسید.
توسعه دیجیتال بدون همراهی دانشگاه ها به نتیجه نمی رسد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهندس آذری جهرمی اظهار داشت: بخش عمده‌ای از ظرفیت تحول دیجیتال در کنار دانشگاه‌ها شکل می‌گیرد بنابراین، حرکت ما بدون هماهنگی با ظرفیت‌های دانشگاهی به نتیجه نخواهد رسید. وی تصریح کرد: پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد توانمندسازی و شتابنده‌ای حوزه فناوری و اطلاعات همگی در کنار دانشگاه‌ها معنا و شکل می‌یابند.

وزیر ارتباطات و فناوی اطلاعات تاکید کرد: اکنون تعامل مناسبی میان دانشگاه‌های کشور و مجموعه وزارت ارتباطات برقرار است و این همکاری و تعامل در مسیر خوبی به پیش می‌رود.

وی در باره به کارگیری دانش آموختگان دانشگاه‌های کشور در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز یادآور شد: اگرچه استخدام نیروها به طور مستقیم از طریق ما صورت نمی‌گیرد اما اگر چالشی در کسب و کارهای نوپا و تحول دیجیتال که مدل آنها بر پایه بهینه سازی و بهبود بهره وری است، وجود داشته باشد از دانشگاه‌ها کمک گرفته یا فضایی به وجود می‌آوریم تا دانش آموختگان و دانشجویان خلاقیت‌های خود را ارزیابی کنند.