در چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر؛

برترین های ۵ ماده مسابقات دو و میدانی مشخص شدند

۱۸ مرداد ۱۳۹۷ | ۲۲:۵۳ کد : ۴۰۷۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۲۶۷
برترین های ۵ ماده مسابقات دو و میدانی چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر در پیست تارتان دانشگاه شیراز مشخص شدند.
برترین های ۵ ماده مسابقات دو و میدانی مشخص شدند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، سرپرست این مسابقات گفت: در ماده ۵ هزار متر عطا اسدی از دانشگاه تبریز اول شد، محمد فرجی از غیرانتفاعی خاوران مشهد در جایگاه دوم ایستاد و علی رستمی از غیر انتفاعی رجا به عنوان سوم رسید.
دکتر روح اله دایی افزود: سنا شکوه و سجاد سنجری از غیرانتفاعی سناباد گلبهار به ترتیب چهارم و پنجم شدند و بهزاد شنوا ساری نصیرلو ازدانشگاه محقق اردبیلی ششم شد.
ماده ۸۰۰ متر
وی گفت: در ماده ۸۰۰ متر، پژمان یارولی از دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمد رضا بیگی از دانشگاه سمنان و بابک کرمی ازدانشگاه پیام نور به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار گرفتند.
سرپرست این مسابقات گفت: مقام های چهارم تا ششم این ماده هم به ترتیب به ریبوار مرادپور از دانشگاه کردستان، حسن عابدی ازدانشگاه تبریز و حسین میرانی مولایی ازدانشگاه فنی و حرفه ای رسید.
صد متر
دکتر دایی افزود: در صد متر محمد امین برزی و احمد سعادتی از دانشگاه تهران اول و دوم شدند و سید عباس مرتضوی مهریزی ازدانشگاه یزد در جایگاه سوم ایستاد.
وی گفت: محمدرضا رحیمی از دانشگاه علم و صنعت ایران، احمد مهردادیان سیوکی از دانشگاه صنعتی شیراز و مبین رکیده ازدانشگاه مازندران نیز به ترتیب چهارم تا ششم شدند.
۴۰۰ متر با مانع
سرپرست این مسابقات گفت: محمد رضا رحمانی از دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین، پویا رضوانی اصل ازدانشگاه تبریز و سید علی حسینی ازدانشگاه یزد به ترتیب مقام های اول تا سوم ۴۰۰ متر با مانع را به خود اختصاص دادند.
دکتر روح اله دایی افزود: مقام های چهارم تا هفتم این ماده هم به ارمین سبحانی ازدانشگاه کردستان، محمود نادری بلداجی ازدانشگاه فنی و حرفه ای، حامد خیرآبادی از غیرانتفاعی خاوران مشهد و علیرضا جوکار از دانشگاه شیراز رسید.
پرتاب چکش
وی گفت: در پرتاب چکش محمد شمسی ازدانشگاه یزد اول شد، مجید حلاجی ازدانشگاه سمنان به عنوان دوم رسید و محمد اکبرزاده از دانشگاه مازندران درجایگاه سوم ایستاد.
سرپرست این مسابقات گفت: سجاد زارع ازدانشگاه فردوسی مشهد، رضوان آهنگریان ازدانشگاه مازندران و مرتضی ایمان پرور ازدانشگاه ارومیه نیز چهارم تا ششم شدند.
مسابقات دو و میدانی پسران دانشجوی کشور، در ماده های دویست متر، چهارصد متر، هزار و ۵۰۰ متر، ده هزار متر، چهار در صد متر، چهار در چهارصد متر، ۱۱۰ متر با مانع ،۳ هزار متر با مانع، پرش طول، پرش ارتفاع، پرش سه گام، پرش با نیزه، پرتاب نیزه، پرتاب دیسک، پرتاب وزنه، ۲۰ کیلومتر پیاده روی و دهگانه ادامه دارد.
در پایان مسابقات، نفرات برتر به اردوی تیم ملی دانشجویی دو و میدانی پسران دعوت می شوند.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷


( ۱ )