مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم تاکید کرد:

ضرورت همکاری دانشگاه‌ها و استانداری ها‌ برای توسعه پارک‌های علم و فناوری

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۷:۱۹ کد : ۴۰۷۱۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۱۲
مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم گفت: تجربه موجود در کشور نشان می دهد برای توسعه پارک‌های علم و فناوری باید دانشگاهها و استانداری ها با این موسسات همکاری کنند.
ضرورت همکاری دانشگاه‌ها و استانداری ها‌ برای توسعه پارک‌های علم و فناوری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری خراسان رضوی، دکتر مهدی کشمیری روز چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی که در محل ساختمان اصلی این پارک برگزار شد، گفت: ما تجربه‌های خوبی در عرصه پژوهش و فناوری در کشور داریم و در بازنگری و بررسی این تجربه‌ها، نقش همکاری استانداری و دانشگاه با پارک‌ها بسیار پررنگ است و اگر مسئولان دانشگاه‌ها فضا را برای حضور پارک‌ها در دانشگاه فراهم کنند شاهد پاسخگویی به مطالبات حوزه علم و فناوری به راحتی هرچه تمام تر خواهیم بود.
وی افزود: پارک علم و فناوری در ماموریت‌های طراحی شده می‌تواند بسیار موفق باشد اما متقابلاً سازمان‌ها و ارگان‌هایی که برای اعتلای این هدف متحد می‌شوند باید پشتیبانی و حمایت خود را بیشتر کنند که به طور خاص دانشگاه ها و مدیریت‌های استانی در این زمینه نقش مهمی دارند.
قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در امور فناوری تاکید کرد: رویکرد ما در حوزه پژوهش و فناوری در حقیقت جوانگرایی، استفاده از تجربه‌ها و بازنگری در تجربیات کم و بیش ناموفق، جامع نگری و تقاضامحوری است.
دکتر کشمیری تصریح کرد: فضاسازی موفق دانشگاه برای پارک‌های علم و فناوری بسیار در پیشبرد اهداف و اعتلای جایگاه دانش و فناوری مهم است و براساس تجربیات گذشته، نقش مهم دانشگاه در تحقق اهداف پارک‌های علم و فناوری قابل مشاهده است و همکاری این مؤسسات بایکدیگر و کار جمعی می‌تواند دستاوردهای مهم و بزرگی در حیطه علم و تکنولوژی داشته باشد.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷