با حضور تیم‌هایی از دانشگاه‌های ایران؛

مسابقات جهانی رباتیک فیرا ۲۰۱۸ در کشور تایوان آغاز شد

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۵ کد : ۴۰۷۰۶ اخبار دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری
تعداد بازدید:۲۰۱
بیست و سومین دوره مسابقات جهانی رباتیک فیرا ۲۰۱۸ با حضور ۲۵۰ تیم از ۲۰ کشور جهان و در قالب ۱۵۰۰ شرکت‌کننده در کشور تایوان آغاز به کار کرد.
مسابقات جهانی رباتیک فیرا ۲۰۱۸ در کشور تایوان آغاز شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سروش صادق‌نژاد، رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) گفت: مسابقات جهانی رباتیک فیرا امسال، برای بیست و سومین سال متوالی به همت فدراسیون جهانی رباتیک فیرا، در شهر «تایوچونگ» کشور تایوان در حال برگزاری است.
وی افزود: روز گذشته آیین افتتاح این رقابت‌ها با حضور وزیر علوم و فناوری تایوان، شهردار شهر تایچونگ و رئیس پارک علم و فناوری تایوان در دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی آغاز شد.
دکتر صادق‌نژاد ادامه داد: در طول برگزاری این رقابت‌ها که از ۱۵ تا ۲۱ مردادماه جاری برگزار خواهد شد، ۲۵۰ تیم از ۲۰ کشور جهان و در قالب ۱۵۰۰ شرکت‌کننده با یکدیگر به رقابت پرداخته که ایران نیز در بخش دانش‌آموزی با ۲۴ تیم و در بخش دانشجویی با ۹ تیم حضور داشته و به تدریج در بخش‌های مختلف این رویداد با حریفان خود به رقابت میپردازد.
عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی رباتیک فیرا هدف این مسابقات را اشاعه دانش رباتیک و هوش مصنوعی در بین نسل جوان و تربیت نیرویی متخصص در جهت تقویت خلاقیت و نوآوری دانش‌آموزان و دانشجویان و توسعه این دانش در کشورهای مختلف دانست و تصریح کرد: امسال در کنار برگزاری مسابقات مدرسه رباتیک بین‌المللی فیرا، برای دومین سال متوالی در روزهای پیش از مسابقات تیم‌های شرکت‌کننده در یک برنامه بین‌المللی هماهنگ، به آموختن آخرین دستاوردهای روز دنیا پرداختند.
دکتر صادق نژاد افزود: با ورود سومین گروه از اعضای کاروان رباتیک جمهوری اسلامی ایران به این رقابت‌ها در روز گذشته، از امروز شاهد رقابت‌های جامع‌تری خواهیم بود و امیدواریم که تیم‌های ایرانی مطابق روال سال‌های گذشته نتایج ارزنده‌ای را در این رقابت‌ها کسب کنند.
به گفته وی، در مسابقات جهانی رباتیک تایوان تیم‌هایی از دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، تهران، آزاد اسلامی و مدرسه رباتیک امیرکبیر، مدارس دانش، سلام صدر، سلام دیباجی، کوشش، ابوریحان، عترت، طلیعه و موسسه آموزشی آرمان حضور خواهند داشت.
ز. ح ۷۴/ ل.م ۵۴


۱ رای