تیم دانشگاه تهران عنوان قهرمانی مسابقات بدمینتون المپیاد دانشجویان پسر را کسب کرد

۱۶ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۷:۱۲ کد : ۴۰۶۷۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۳۵
مسابقات بدمینتون چهاردهمین المپیاد ورزشی پسران دانشجوی کشوربا قهرمانی تیم دانشگاه تهران در شیراز به پایان رسید.
تیم دانشگاه تهران عنوان قهرمانی مسابقات بدمینتون المپیاد دانشجویان پسر را کسب کرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شیراز، مسابقات بدمینتون چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر کشور با معرفی برترین‌ها در شیراز به پایان رسید.
سرپرست مسابقات بدمینتون پسران دانشجوی کشور گفت: در بخش دوبل این مسابقات، علی شاه حسینی و سهیل بیگلری از دانشگاه تهران اول شدند، عرفان جوینده و صادق وقار از دانشگاه گیلان بر سکوی دوم ایستادند.
مرتضی مداحی افزود: علیرضا صنعتی و محمد امینی از دانشگاه صنعتی اصفهان همچنین حامد اعلمی و الیاس قمری از دانشگاه فردوسی مشهد، به طور مشترک عنوان سوم را به خود اختصاص دادند.
وی گفت: سپهر خلیل الرحمن و کیانوش ملک زاده نیز از دانشگاه اصفهان در جایگاه پنجم این مسابقات قرار گرفتند.
سرپرست مسابقات بدمینتون پسران دانشجوی کشور گفت: در بخش انفرادی مسابقات بدمینتون، محمد یوسفی از دانشگاه تربیت مدرس اول شد، محمد طاهر زاده از دانشگاه فردوسی مشهد به مقام دوم رسید و علیرضا فغفوری و محمدامین محمد جانی به ترتیب از دانشگاه های زنجان و جندی شاپور به صورت مشترک به مدال برنز دست یافتند.
مرتضی مداحی افزود: عنوان پنجم مسابقات به محمد علی فقیه خراسانی از دانشگاه یزد و عنوان ششم به پویا احمدخانی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر رسید.
سرپرست مسابقات بدمینتون دانشجویان پسر کشور گفت: در پایان این مسابقات که با حضور ۳۳ تیم برگزار شد، تیم دانشگاه تهران توانست به مقام نخست دست یابد.
مداحی در ادامه گفت: تیم دانشگاه فردوسی مشهد به مقام دوم رسید و تیم دانشگاه‌های زنجان و گیلان به صورت مشترک در جایگاه سوم ایستادند.
وی افزود: تیم دانشگاه رازی کرمانشاه جایگاه پنجم این مسابقات را به خود اختصاص داد ودانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان ششم دست یافت.
مسابقات بدمینتون دانشجویان پسر در ۴ گروه به مدت ۵ روز برگزار شد و ۱۱۹ ورزشکار از تیم‌های دانشگاهی شیراز، ارومیه، رازی کرمانشاه، تهران، شهید چمران اهواز، گیلان، اراک، ملایر، صنعتی شاهرود، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، فردوسی مشهد، زنجان، تربیت دبیر شهید رجایی و فنی حرفه‌ای شهید چمران کرمان حضور داشتند.
این مسابقات به صورت تیمی، انفرادی و دوبل دانشگاهی برگزار شد که در بخش انفرادی و دوبل بازی‌ها به صورت حذفی و در بخش تیمی در مرحله نخست دوره‌ای و در مرحله دوم حذفی بود.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷


( ۲ )