انعقاد تفاهم نامه میان دانشگاه شیراز و پارک علم و فناوری فارس

۱۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۰ کد : ۴۰۶۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۲۷
درمراسمی با حضور هیئت رئیسه دانشگاه شیراز و مسئولان پارک علم و فناوری استان فارس، تفاهم نامه همکاری های مشترک به امضا رسید. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمجید ارشاد رئیس دانشگاه شیراز دراین مر...
درمراسمی با حضور هیئت رئیسه دانشگاه شیراز و مسئولان پارک علم و فناوری استان فارس، تفاهم نامه همکاری های مشترک به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمجید ارشاد رئیس دانشگاه شیراز دراین مراسم گفت: ایده های تولید شده در دانشگاه می تواند درپارک علم و فناوری کاربردی شود.
وی افزود: با ارتباط معنی دار میان دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری، می توان علم را به ثروت تبدیل کرد و زمینه پیشرفت کشور را فراهم کرد.
رئیس دانشگاه شیراز با بیان اینکه حدود نیمی از 18 هزار دانشجوی دانشگاه شیراز درمقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل می باشند، خاطر نشان کرد: تبدیل ایده های این دانشجویان به محصول می تواند گره گشای مشکل اشتغال در جامعه باشد.
دکترفرید مُر رئیس پارک علم و فناوری استان فارس هم با ابراز خوشحالی از انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه شیراز گفت: هم اکنون حدود 220 شرکت در پارک فارس فعال است.
وی افزود: دیگر عصر پیداکردن یک شغل خوب با مدرک خوب به پایان رسیده و ضروری است که دانشگاه های ما براساس الگوی دانشگاه های نسل سوم فعالیت کنند و دانشجویانی توانمند در عرصه کسب و کار تربیت کنند.
گفتنی است درادامه این نشست شرکت کنندگان به بیان دیدگاه های خود برای گسترش همکاری ها پرداختند.