انعقاد تفاهم نامه مشترک دانشگاه گیلان و سازمان حفاظت از محیط زیست

۲۰ دی ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۵ کد : ۴۰۶۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۹۶
جمعی از مسئولان ارشد سازمان حفاظت از محیط زیست کشور به همراه مدیرکل سازمان حفاظت از محیط زیست استان گیلان با رئیس دانشگاه گیلان و مدیران این دانشگاه دیدارو گفتگوکردند. به گزارش روابط عمومی وزرات علوم،...
جمعی از مسئولان ارشد سازمان حفاظت از محیط زیست کشور به همراه مدیرکل سازمان حفاظت از محیط زیست استان گیلان با رئیس دانشگاه گیلان و مدیران این دانشگاه دیدارو گفتگوکردند.
به گزارش روابط عمومی وزرات علوم،‌ دراین نشست دکتر رضی رئیس دانشگاه گیلان ضمن معرفی اجمالی این دانشگاه و توانمندی های گروه محیط زیست دانشگاه، از آمادگی دانشگاه گیلان درکمک به حل مسائل زیست محیطی استان و کشور سخن گفت.
رئیس دانشگاه گیلان با ابراز امیدواری نسبت به زمینه ساز بودن این نشست درتعامل بیشتر با سازمان محیط زیست، اذعان کرد که دانشگاه برخود لازم می داند که درحل مسائل زیست محیطی یاری رسان سازمان محیط زیست باشد.
درادامه این نشست دکترمتصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت  از محیط زیست کشور هم با ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه گیلان، رویکرد جدید سازمان حفاظت از محیط زیست را تخصص گرایی و دانش محوری دانست.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست کشور با بیان تغییر نگاه دنیای امروز نسبت به محیط زیست، از مدیریت محیط زیست به جای کنترل آن سخن گفت و از دانشگاه به عنوان موتور محرکه کمک به مسائل محیط زیست نام برد که با تخصص های مختلف می تواند کمک شایانی در این زمینه ارائه کنند.
دکترمتصدی در ادامه خواستار ارتباط منسجم و قوی با دانشگاه شد و گفت: ما باید به سمتی برویم که هم افزایی مشارکتی داشته باشیم و در قالب کمیته های مشترک وارد همکاری شویم.
مهندس برجی مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان گیلان نیز ارتباط این سازمان با دانشگاه گیلان را خوب توصیف کرد و خواستار ایجاد سند مدون مخاطرات زیست محیطی شد.
دراین نشست دکتر میرحسینی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان هم با بیان مزیت های منطقه ای استان گیلان ، خواستار ارتباط مستمر میان دانشگاه و سازمان محیط زیست شد و ابراز امیدواری کرد کمیته ای در سطح کارشناسی تشکیل شود تا درحیطه هایی همکاری فی مابین بهتر شکل گیرد.
همچنین دکترسجادی رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه گیلان با اشاره به متخصصان این دانشکده پیشنهاد ایجاد آزمایشگاهی جامع را برای رصد آلودگی های محیط زیست مطرح کرد.
دکترنادری مدیر گروه محیط زیست دانشگاه گیلان نیز با ابراز امیدواری از مشکل گشا بودن این نشست گفت: گروه زیست دانشگاه گیلان می تواند در ارزیابی اثرات توسعه کمک یار مناسبی برای محیط زیست استان باشد.
گفتنی است درپایان این نشست دو تفاهم نامه جداگانه درحوزه های مختلف همکاری دوجانبه ما بین دانشگاه گیلان و سازمان حفاظت از محیط زیست کشور و همچنین اداره کل محیط زیست استان گیلان منعقد شد.