دکتر گرایی‌نژاد در بازدید از پارک علم و فناوری آذربایجان غربی خبر داد:

افزایش ۲ برابری بودجه پارک‌های علم و فناوری کشور در سال آینده

۱۴ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۵ کد : ۴۰۶۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۵۰
دکتر غلامرضا گرایی نژاد رئیس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به نقش شرکت‌های دانش بنیان در ایجاد اشتغال پایدار، گفت: بودجه پارک‌های علم و فناوری کشور در سال آینده ۲ برابر می‌شود.
افزایش ۲ برابری بودجه پارک‌های علم و فناوری کشور در سال آینده

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکتر گرایی‌نژاد و هیئت همراه با حضور در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از نزدیک با فعالیت‌های شرکت‌های مستقر و روند پروژه ساختمان چند مستأجره پارک علم و فناوری این پارک آشنا شدند.
وی هدف از بازدید پارک علم و فناوری آذربایجان غربی را آشنایی با فعالیت‌ها و رصد مشکلات علم و فناوری استان دانست و افزود: مشکلات پیش روی توسعه این مراکز باید در اسرع وقت و در سایه توجه ویژه مسئولان برطرف شود.
رئیس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه بودجه پارک‌های علم و فناوری طی سال جاری نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد افزایش یافته، اظهار کرد: بودجه سال جاری این بخش به بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال رسیده است.
وی با تاکید بر اینکه حوزه علم و فناوری می‌تواند منشا اصلی اشتغال‌زایی در سطح کشور باشد، گفت: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند به عنوان حلقه گمشده دانشگاه و صنعت عمل کنند و این حوزه را رونق بخشند.
دکتر گرایی‌نژاد افزود: دولت از هیچ تلاشی برای رشد شرکت‌های دانش بنیان دریغ نمی‌کند و سازمان برنامه و بودجه نیز توجه ویژه ای نسبت به توسعه این بخش دارد.
در این بازدید دکتر حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به ارائه گزارشی از روند فعالیت‌های عمرانی پارک و وضعیت واحدهای فناور مستقر پرداخت.
وی با اشاره به فعالیت‌های بین‌المللی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی اظهار امیدواری کرد که نتایج این بازدید منجر به پشتیبانی و حمایت بودجه‌ای بیشتر از این پارک در جهت پیشبرد اهداف اقتصاد دانش بنیان شود.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵