توسط پژوهشگاه علوم ورزشی صورت می گیرد؛

دعوت به همکاری پژوهشگران برای مشارکت در اجرای طرح تحقیقاتی" ارزیابی و تعیین مدل پا در جامعه‌ ایرانیان"

۱۳ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۹ کد : ۴۰۶۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۹۳۲
به‌منظور ایجاد فضای کارآفرینی در حوزه پژوهش، پژوهشگاه علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در نظر دارد طرح پژوهشی " ارزیابی و تعیین مدل پا در جامعه‌ ایرانیان" را اجرا کند و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ممتاز رشته بیومکانیک ورزشی می‌توانند به‌عنوان کمک محقق در این پروژه تحقیقاتی مشارکت کنند.
دعوت به همکاری پژوهشگران برای مشارکت در اجرای طرح تحقیقاتی" ارزیابی و تعیین مدل پا در جامعه‌ ایرانیان"

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه علوم ورزشی، هدف از اجرای این پروژه تحقیقاتی به دست آوردن شکل هندسی و مدل پای ایرانیان است و این اطلاعات می‌تواند در طراحی کفش‌ها و کفی‌ها برای مردم کشور ایران بسیار حائز اهمیت باشد تا فعالیت‌های روزمره و ورزشی سالم‌تر و راحت‌تری داشته باشند.

تهیه کفش ورزشی مناسب که امروزه به‌عنوان یکی از ابزارهای اصلی هر رشته ورزشی مطرح است برای اجرای بهتر ورزش بسیار مهم بوده و دارای سه کارکرد اصلی حفاظت از پا، راحتی و حمل وزن بدن است.

گزارش‌های اعلام‌شده، نشان داده است که ۴۴ درصد مصدومیت‌ها و مشکلات ورزشکاران مربوط به نامناسب بودن کفش‌ها، ۱۷ درصد مربوط به کیفیت ضعیف کفش‌ها و ۱۱ درصد مربوط به قدیمی بودن کفش‌های مورداستفاده بوده است.

افرادی که تمایل به همکاری در این طرح پژوهشی رادارند می‌بایستی دانشجو یا فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد در رشته بیومکانیک از یکی از دانشگاه‌های ممتاز بوده و آشنایی کافی به سیستم‌های صفحه نیرو، فوت اسکن و نرم‌افزار Image J و تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشند.

متقاضیان می‌توانند کپی رزومه تحصیلی و تحقیقی، توصیه‌نامه استاد و کپی مقالات به چاپ رسانده خود را به آدرس ایمیل دکتر علی شریف نژاد a.sharifnezhad@ssrc.ac.ir ارسال کنند.

افراد واجد شرایط پس از بررسی مدارک به مصاحبه علمی دعوت خواهند شد.

افرادی که به‌عنوان کمک محقق در این پروژه پذیرفته می‌شوند در صورت مشارکت فعال و مؤثر گواهی همکاری در طرح از طرف پژوهشگاه علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت کرده و همچنین بابت انجام کار محوله حق‌التحقیق دریافت خواهند کرد.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵


( ۳ )