مدیرکل اموراداری و پشتیبانی وزارت علوم:

نیروی انسانی، بزرگ ترین و اثرگذارترین نیرو در هر کشوری محسوب می شود

۱۰ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۵۷ کد : ۴۰۵۶۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۷۴۵
دکتر اباصلت خراسانی، مدیر کل امور اداری و پشتیبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست تبیین و تشریح شیوه نامه بررسی و محاسبه سوابق کارکنان دولت و سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان گفت: نیروی انسانی، بزرگ ترین و اثرگذارترین نیرو در هر کشوری محسوب می شود.
نیروی انسانی، بزرگ ترین و اثرگذارترین نیرو در هر کشوری محسوب می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خراسانی در این نشست با بیان اینکه نیروی انسانی به عنوان یک سرمایه اصلی، کشورها را از یکدیگر متمایز می کند، اظهار داشت: ارزش نیروی انسانی در هر کشوری به خصوص دررشد و توسعه کشورها، بالاتر از مواردی همچون امکانات مالی، تجهیزات و فضاهای فیزیکی است.
وی با بیان اینکه در بررسی های انجام شده در ۲۰ سال اخیر، منابع انسانی از چهار زیر سیستم جذب، نگهداری، آموزش و کارکرد برخوردار بوده است، گفت: هم اکنون این زیر سیستم های منابع انسانی به ۱۸ شاخص رسیده است.
مدیرکل اموراداری و پشتیبانی وزارت علوم با بیان اینکه نشست های متعددی برای جبران خدمات کارکنان در مواردی همچون حقوق و دستمزد، جذب، نگهداری، پاداش و ارزیابی عملکرد برگزار شده است، گفت: این نشست برای بررسی راه کارهایی است تا جبران مادی و معنوی کارکنانی که امنیت امروز ما در کشور، حاصل تلاش ها و پیکار آنان در دوران هشت سال دفاع مقدس بوده، به بهترین نحو ممکن لحاظ شود.
وی با اظهار امیدواری از اینکه در کارگروهای مرتبط با کارکنان رزمنده موارد مناسبی برای این بزرگواران لحاظ شود، گفت: قوانین بالا دستی این امکان را می دهد تا به نحوی عمل کنیم که زحمات افرادی که بر گردن همه ما دین دارند و ما مدیون تلاش های ارزنده آنان هستیم، تا اندازه ای جبران شود.
سرهنگ پاسدارحیدر بابا احمدی معاون نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفین با تقدیر از خدمات اداره کل امور اداری وزارت علوم به موضوع نشست "سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان" که مصوبه هیات وزیران در سال ۱۳۹۴ بود اشاره کرد و گفت: متعاقب ابلاغ این مصوبه، دستورالعمل مربوطه از سوی ستاد کل نیروهای مسلح تهیه و ابلاغ شد.
وی با ارائه گزارشی در خصوص انجام خدمات و احتساب سنوات کارکنان بسیجی وزارت خانه ها، سازمان ها و ادارات دولتی گفت: این موضوع از اسفند ۱۳۹۵ آغاز شده و تا پایان تیرماه ۱۳۹۷ ادامه داشته است.
در ادامه این نشست نمایندگان کارکنان بسیجی سازمان ها و ادارات وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به ارائه دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص"سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان" پرداختند.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷


( ۱۲ )