اعزام تیم های رباتیک ایران به مسابقات جهانی رباتیک فیرا

۱۰ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۱ کد : ۴۰۵۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۸۳۷
تیم های رباتیک جمهوری اسلامی ایران جهت شرکت در مسابقات جهانی رباتیک فیرا ۲۰۱۸ از روز شنبه ۱۳ مرداد عازم کشور تایوان می شوند.
اعزام تیم های رباتیک ایران به مسابقات جهانی رباتیک فیرا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سروش صادق نژاد، رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) در خصوص برگزاری مسابقات جهانی رباتیک (فیرا) با بیان اینکه این مسابقات به همت فدراسیون جهانی رباتیک (فیرا) امسال برای بیست و دومین سال متوالی در شهر تایوچونگ کشور تایوان برگزار می شود، گفت: این مسابقات در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی و در تاریخ های ۱۵ الی ۲۱ مردادماه برگزار می شود.
وی افزود: ایران در بخش دانش آموزی با ۲۴ تیم و در بخش دانشجویی ۹ تیم به عنوان نمایندگانی برای حضور در این رقابت ها دارد و به تدریج از روز شنبه ۱۳ مرداد عازم این شهر می شوند.
دکتر صادق نژاد هدف این مسابقات را اشاعه دانش رباتیک و هوش مصنوعی در بین نسل جوان و تربیت نیرویی متخصص در جهت تقویت خلاقیت و نوآوری دانش آموزان و دانشجویان و همچنین توسعه این دانش در کشورهای مختلف دانست و اظهار داشت: امسال در کنار برگزاری مسابقات، مدرسه رباتیک بین المللی (فیرا) نیز برای دومین سال متوالی در روزهای پیش از مسابقات برگزار می شود که کشورها در یک برنامه بین المللی هماهنگ به آموختن آخرین دستاوردهای روز دنیا می پردازند.
دکتر صادق‌نژاد از برگزاری مسابقات بین‌المللی رباتیک امیرکبیر (فیراکاپ آزاد ایران) در اوایل اسفندماه امسال خبر داد و بیان کرد: کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا سعی دارد تا با همکاری مجامع بین‌المللی بتواند در توسعه این دانش در کشور و افزایش مهارت علاقه‌مندان به این حوزه گام بردارد.
وی خاطرنشان کرد: امسال تیم هایی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تهران، دانشگاه آزاد اسلامی و مدرسه رباتیک امیرکبیر، مدارس دانش، سلام صدر، سلام دیباجی، کوشش، ابوریحان، عترت، طلیعه و موسسه آموزشی آرمان در مسابقات جهانی رباتیک فیرا در کشور تایوان حضور خواهند داشت.

ز. ح ۷۴/‏ ر. ب ۴۵