با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان؛

برج فناوری پارک علم و فناوری هرمزگان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

۰۹ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۳ کد : ۴۰۵۴۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۴۴۵
برج فناوری پارک علم و فناوری هرمزگان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
برج فناوری پارک علم و فناوری هرمزگان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری هرمزگان، دکتر علی فتی رییس پارک علم و فناوری هرمزگان درخصوص برج فناوری اظهار داشت: به دلیل تغییر نقشه طراحی شده، زمان بیشتری برای تکمیل برج صرف شده که انتظار داریم با توجه به تامین اعتبارات آن پیش از آغاز اجرای این طرح، ظرف چند ماه آینده و همزمان با فصل تحصیلی دانشگاه‌ها شاهد بهره‌برداری از برج فناوری هرمزگان باشیم.
به گفته وی، در تکمیل برج فناوری هرمزگان امکانات ویژه‌ای برای اولین بار در پارک های علم و فناوری دیده شده است که از جمله آن می‌توان به سیستم مدیریت سبز اشاره کرد که برای نخستین بار از سوی وزارت علوم، در پارک‌های فناوری به صورت پایلوت اجرا می‌شود.
دکتر فتی تصریح کرد: از آنجا که پارک‌های علم و فناوری مجموعه‌هایی مبتنی بر فناوری هستند نیازمند است وجه فناوری نیز در آن پررنگ باشد.
به گفته وی ساختمان برج فناوری به صورت تمام هوشمند توسط یکی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری هرمزگان اجرا می‌شود و فضایی به مساحت ۴ هزار و ۵۰۰ متر در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالیت‌های آزمایشگاهی و فناورانه پارک قرار می‌دهد.
رییس پارک علم و فناوری هرمزگان خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی برج فناوری، شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد جامع این پارک، در زمینه مواد و تجهیزهای پزشکی، فناوری دریایی و مرکز نوآوری و شکوفایی در آن مستقر می‌شوند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷