معاون توسعه امور علمی سازمان برنامه و بودجه خبر داد:

اعتبارات دانشگاه‌های پیشرو در سال جاری ۴۰۰ درصد افزایش یافته است

۰۸ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۷:۱۰ کد : ۴۰۵۲۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۰۵
دکتر سعید نمکی معاون توسعه امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه اعتبارات دانشگاه‌های پیشرو در سال جاری ۴۰۰ درصد افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: به طور کلی بودجه دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها در سال ۹۷ افزایش صد در صدی داشته است.
اعتبارات دانشگاه‌های پیشرو در سال جاری ۴۰۰ درصد افزایش یافته است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سعید نمکی امروز دوشنبه در همایش و نمایشگاه پارک‌های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز از اختصاص صد در صدی اعتبارات دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: در سال جاری با قدرت زیاد کشور را اداره خواهیم کرد و حقوق کارمندان به تعویق نخواهد افتاد.
وی افزود: در بودجه سال ۹۷ اعتبارات بخش‌های آموزشی ۳۰ درصد و پارک‌های علم و فناوری در بخشی از موارد تا ۵۰ درصد افزایش داشته است.
دکترنمکی در بخش دیگری از سخنان خود به چالش‌های زیست‌محیطی کشور در حوزه‌های آب‌، کشاورزی سنتی، ریزگردها و بحران آب اشاره کرد و با تاکید بر نقش مهم پارک‌های علم و فناوری در این زمینه یادآور شد: ما انتظار داریم تا پارک‌های علم و فناوری راهکارهایی را برای برون‌رفت از این چالش‌ها ارائه دهند.
وی با بیان اینکه در اداره مسائل اصلی کشور هیچ مشکل خاصی وجود ندارد، افزود: این دوران خواهد گذشت و ما باید با اتحاد از این گردنه عبور کنیم، چرا که این یک جنگ اقتصادی نیست، بلکه یک جنگ روانی در کشور است.
دکتر نمکی با بیان اینکه تاکنون ۳۲ میلیارد تومان برای اجرای ۵۲ پروژه مدیریت سبز از سوی سازمان برنامه و بودجه پرداخت شده است، ابراز امیدواری کرد که این میزان در سال جاری افزایش یابد.
معاون سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه ما مصمم هستیم تا از حوزه‌های آموزش و پژوهش حمایت کنیم، گفت: امروز دولت دست نیاز به سمت دانشمندان دراز کرده است، چرا که اعتقاد داریم راهی جز همفکری با دانشمندان در اداره امور کشور نداریم.
دکترنمکی خاطرنشان کرد: بر این اساس ما امسال صد در صد اعتبارات دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها را اختصاص خواهیم داد.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷


( ۱ )