رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر :

با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان، مصرف انرژی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۳۴ در صد کاهش یافت

۰۸ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۳ کد : ۴۰۵۲۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۶۶
دکتر احمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از کاهش ۱۲ تا ۳۴ درصدی مصرف انرژی در این دانشگاه خبر داد و گفت: این اقدام با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شده است.
با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان، مصرف انرژی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۳۴ در صد کاهش یافت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر معتمدی امروزدوشنبه در همایش و نمایشگاه پارک‌های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز با بیان اینکه حوزه مدیریت سبز یکی از حوزه‌های موثر در حل مشکلات کشور است، اظهار داشت: شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از راهکارهای برون‌رفت کشور از وضعیت اقتصادی کنونی است و این شرکت‌ها از آنجایی که می‌توانند ارزش افزوده‌ای برای کشور ایجاد کنند، می‌توانند نقش موثری در برون‌رفت از وضعیت اقتصادی کنونی کشور داشته باشند.
وی با اشاره به تلاطمات بازار ارز، افزود: سرمایه اصلی کشور ما نیروی انسانی آن است که با تلاطمات ارزی دستخوش تغییر نمی‌شوند.

دکتر تعداد دانشجویان این دانشگاه را ۱۴ هزارنفر و تعداد اعضای هیات علمی آن را ۵۵۰ نفر عنوان کرد و ادامه داد: در سال گذشته ۹۰ عضو هیات علمی استخدام و ۸۲ عضو هیات علمی بازنشسته شدند، ولی ما تصمیم داریم از این استادان در امور پژوهشی و فناوری بهره ببریم، چرا که در علم بازنشستگی معنا ندارد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تعداد مقالات این دانشگاه به ازای هر استاد را ۴ سند علمی عنوان کرد و یادآور شد: علاوه بر آن ما در حوزه حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و کاربردی علاوه بر افزایش رشد علمی و مقالات در جهت رفع نیازهای کشور نیز گام برداشته‌ایم، به گونه‌ای که در چهار سال گذشته علیرغم وضعیت نامناسب بخش‌های صنعتی، حجم قراردادهای صنعتی ما سه برابر شده است.
دکتر معتمدی حجم جذب قراردادهای صنعتی در طی چهار سال اخیر را دو برابر دانست و گفت: در طی این مدت موفق شدیم که ۱۸ میلیارد تومان جذب قرارداد با بخش‌های صنعتی داشته باشیم که تصور بر این است که با توجه به پتانسیل‌های کشور این میزان کم است و باید افزایش یابد.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷


( ۱ )