رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر خبر داد؛

رشد دو برابری حجم جذب قراردادهای صنعتی طی چهار سال اخیر

۰۸ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۶:۵۷ کد : ۴۰۵۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۲۲
دکتر معتمدی از رشد دو برابری حجم جذب قراردادهای صنعتی و انعقاد ۱۸ میلیارد تومانی قرارداد با بخش‌های صنعتی طی چهار سال اخیر خبر داد.
رشد دو برابری حجم جذب قراردادهای صنعتی طی چهار سال اخیر

ه گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر احمد معتمدی، رئیس دانشگاه امیرکبیر در چهاردهمین نشست معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی که صبح امروز (دوشنبه ۸ مرداد) در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، گفت: در حال حاضر ۱۴ هزار دانشجو و حدود ۵۵۰ استاد در دانشگاه صنعتی امیرکبیر حضور دارند.
وی با بیان اینکه طی سه، چهار سال گذشته ۹۱ استاد توسط این دانشگاه جذب و ۸۲ استاد بازنشسته شده اند، افزود: ما تصمیم داریم از این اساتید در امور پژوهشی و فناوری بهره گیریم.
معتمدی به تعداد مقالات این دانشگاه اشاره کرد و ادامه داد: اکنون در دانشگاه صنعتی امیر کبیر به ازای هر استاد، ۴ سند علمی وجود دارد. علاوه بر آن این دانشگاه در حوزه حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و کاربردی علاوه بر افزایش رشد علمی و مقالات در راستای رفع نیازهای کشور نیز گام برداشته است.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: در عرصه حرکت به دانشگاه نسل سوم و کارآفرین نیز اقدامات مناسب و مطلوبی صورت گرفته به گونه ای که حجم جذب قراردادهای صنعتی در طی چهار سال اخیر دو برابر شده و طی این مدت ۱۸ میلیارد تومان قرارداد با بخش‌های صنعتی منعقد شده است.

وی با بیان اینکه به دلیل وضعیت فضای کنونی دانشگاه ناچار به ایجاد برج علمی به جای پارک فناوری شدیم، گفت: هم اکنون شرکت های دانش بنیان به بالای ۱۲۰ عدد رسیده اند و برج دوم علم و فناوری دانشگاه نیز تا چند ماه آینده به اتمام می رسد.

دکتر معتمدی در پایان بر اهتمام جدی در حوزه مدیریت سبز تاکید کرد و افزود: امسال در مصرف گاز بین ۱۲ تا ۳۴ درصد نسبت به سال گذشته صرفه جویی کرده ایم.

ز. ح ۷۴/‏ ر. ب ۴۵