وزیر علوم در بازدید از ایرنا:

مصمم به افزایش همکاری با خبرگزاری جمهوری اسلامی هستیم

۰۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۸ کد : ۴۰۵۰۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۴۴
دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه اعتقاد راسخ به امر ارتباطات و اطلاع رسانی دارم، گفت: وزارت علوم مصمم به افزایش همکاری با خبرگزاری ایرنا به عنوان بخش اصلی مجموعه اطلاع رسانی دولت است.
مصمم به افزایش همکاری با خبرگزاری جمهوری اسلامی هستیم

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر غلامی امروز یکشنبه در دیدار با مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) اظهار داشت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امیدوار است از ظرفیت رسانه‌های کشور حداکثر بهره‌مندی را داشته باشد.
وی تصریح کرد: به طور حتم مبحث اطلاع‌رسانی و از سویی دریافت بازخورد نظرات شهروندان و دانشگاهیان کمک شایانی به دستگاه‌های اجرایی دولت می‌کند.
وزیر علوم، افزود: امیدواریم ارتباطات رسانه‌ای را با واسطه‌های بسیار اندک برقرار کنیم تا از این طریق بتوان در مورد عملکرد دستگاه‌های اجرایی گزارش‌های مستقیم را به مردم داد؛ این روند به ویژه در حوزه اخبار دانشگاه‌ها که همیشه مورد توجه افکار عمومی نیز است باید بیش از گذشته تدوام یابد.
دکتر سید ضیاء هاشمی مدیر عامل خبرگزاری ایرنا نیز در ادامه این دیدار اظهار داشت: دکتر غلامی از چهره‌های شناخته شده و برجسته دانشگاهی است و حضور ایشان در ایرنا بسیار مغتنم به شمار می‌رود.
وی افزود: امیدوارم این حضور نقطه عطفی برای خبرگزاری جمهوری اسلامی در راستای حرکت هر چه بیشتر در زمینه اطلاع‌رسانی از دستاوردهای علمی و دانشگاهی کشور باشد.
دکتر هاشمی با بیان اینکه امروز با افتتاح گروه دانشگاه در خبرگزاری ایرنا شاهد حرکت جدیدی خواهیم بود، تصریح کرد: از همان روزهای نخستین حضورم در ایرنا شاهد این خلاء جدی بودم، چرا که دانشگاه‌ها جایگاه ویژه ای در سرنوشت و تحولات کشور دارند.
وی ادامه داد: دانشگاه به سبب کانون رخدادهای علمی، اجتماعی، فرهنگی، نخبگان، پژوهش و فناوری و جوانان دارای جایگاه ویژه‌ای بوده و بر همین اساس نیز به این جمع‌بندی رسیدیم که یک گروه مستقل دانشگاه در ایرنا داشته باشیم.
مدیر عامل خبرگزاری ایرنا خاطرنشان کرد: خوشبختانه مقدمات تشکیل این گروه آماده شد و امروز (یکشنبه) با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رونمایی و فعالیتش در این حوزه مضاعف خواهد شد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه از اتاق خبر ایرنا و بخش بین‌الملل بازدید و از نزدیک با نحوه فعالیت خبرنگاران و مترجمان این رسانه ملی آشنا شد؛ همچنین وزیر علوم نخستین خبر گروه دانشگاه را نیز منتشر کرد.
دکتر غلامی همچنین در نشستی با خبرنگاران گروه دانشگاه ایرنا، با تشکر از مدیرعامل ایرنا و همکاران این خبرگزاری گفت: بازدید از بخش‌های مختلف خبری نشان می‌دهد که مجموعه حرفه‌ای خوب و با تجربه مشغول کار هستند.
وزیر علوم، مراکز علمی، پژوهشی و فناوری، جمعیت دانشجویی گسترده و اعضای هیئت علمی قابل توجهی در مجموعه وزارتخانه را به صورت بالقوه، امتیاز و امکانات خوب و مفیدی برشمرد و ابراز امیدواری کرد در برنامه‌های آتی بتوان از این ظرفیت‌ها هر چه بیشتر و بهتر برای ارتقای جایگاه علم و فناوری و آثار ناشی از توسعه و گسترش آن استفاده کرد.
وزیر علوم همچنین به سوالات خبرنگاران ایرنا درباره اتفاقات اخیر در عرصه جهانی، تحریم‌ها علیه کشور، روند علمی کشور، ارتباط صنعت و دانشگاه، دانشگاه‌های پولی، ادغام دانشگاه‌ها و مراکز علمی، وضعیت سیاسی دانشگاه‌ها و دانشگاه دی۸ پاسخ داد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷