عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در دانشگاه مازندران؛

نقش دانشگاه ها در توسعه استان ها باید پر رنگ باشد/ ارتباط مجلس با مراکز آموزشی و پژوهشی به نفع مردم است

۰۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۹ کد : ۴۰۵۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۱۶
دکتر یوسف نژاد، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شهرستان ساری و میاندرود به نقش دانشگاه در توسعه کشور اشاره کرد و گفت: در توسعه استان ها، نقش دانشگاه ها باید پر رنگ باشد و دانشگاه هاضمن حضوردر این مسیر باید پیش آهنگ هم باشند.
نقش دانشگاه ها در توسعه استان ها باید پر رنگ باشد/ ارتباط مجلس با مراکز آموزشی و پژوهشی به نفع مردم است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه مازندران، دکتر یوسف نژاد که در نشست شورای دانشگاه مازندران سخن می‌گفت، با اشاره به دیدار خود با استاندارمازندران اظهار داشت: در مذاکراتی که با استاندار داشتیم به این نتیجه رسیدیم که از دانشگاه‌ها به عنوان ذهنیت مثبت کارشناسی در مسیر توسعه استفاده شود و حتماً در سیاست گذاری‌های استان شرکت داشته باشند و جناب آقای دکتر میرنیا و تیم شأن به تناسب موضوعی که مطرح می‌شود، مداخله داشته باشند و این یک مسیر خوبی است که استانداری شروع کرده و انشاءلله به توافق برسند. وی افزود: ما باید قبل از اینکه همه این افکار و ایده‌ها را داشته باشیم، به سند آمایش آموزش عالی در استان پایبند باشیم که بر این اساس سیاست گذاری‌های ما اتفاق بیفتد.
دکتر یوسف نژاد با بیان اینکه اگر مسیر طی شده خیلی از کشورها را در توسعه یافتگی بررسی کنیم، می‌بینیم که مطمئناً در این مسیر، دانشگاه هم اثرگذار وهم پیشرو بوده است، گفت: اگر ارتباط بین مجلس و مراکز آموزشی و دانشگاهی و پژوهشی مانند دانشگاه مازندران اتفاق بیفتد، این به معنی برد - برد است هم برای دانشگاه و هم برای مجلس و به نفع مملکت هم است. من به عنوان نماینده مجلس که باید در تصمیم گیر‌ی ها حضور داشته باشم و قضاوت کنم، پیشنهاد ارتباط مجلس با مراکز آموزشی و پژوهشی را در مجلس مطرح کردم که اگر این مهم، قانون شود به نفع مردم است.
وی در ادامه گفت: وقتی شنیدیم که دانشگاه مازندران اتاق فکری برای سیاست گذاری‌های استان تشکیل داده است بسیار خوشحال شدیم. من فکر می‌کنم در استان مازندران این همه دانشگاه داریم و مستحق در حل مشکلات مردم، خود مردم مازندران هستند.
دکتر سید خلاق میرنیا رئیس دانشگاه مازندران نیزدراین نشست گفت: به عنوان متولی تشکیل اتاق فکر استان مازندران، ۱۵ کارگروه در رده‌های مختلف در این دانشگاه راه اندازی کرده‌ایم و از متخصصان و صاحب نظران دانشگاهی و غیردانشگاهی در اتاق فکر بهره گرفتیم.
دکتر میرنیا با ارائه گزارشی از عملکرد بخش‌های دانشجویی، آموزشی، پژوهشی، اداری- مالی و مسائل صنفی دانشگاه مازندران گفت: از وقتی که به دانشگاه آمدم، هیچ وقت به جناح و قومیت فکر نکردم. دانشگاه را به عنوان محیطی اجرایی و علمی می بی نم. با تفکر افراد کاری ندارم و چنانچه کسی بخواهد تفکر سیاسی خود را در دانشگاه تأثیر دهد، با او برخورد می‌کنم.
وی افزود: در همین راستا سعی کردیم ضمن احترام به همه، تلاش کنیم تا به این دانشگاه، شخصیت حقوقی مستقل بدهیم.
رئیس اتاق فکر استان مازندران خاطرنشان کرد: استاندار مازندران نیز از دومین روز حضور خود در استان، بحث اتاق فکر را مطرح کرده بود و به دانشگاه اعتماد کرد و رئیس دانشگاه را به عنوان شخصیت حقوقی و حقیقی، مسئول تشکیل اتاق فکر کرد.
رئیس دانشگاه مازندران افزود: ما معتقدیم دراستان مازندران و در کل کشور مشکل برنامه و قانون نداریم و فقط مشکل اجرا داریم و در این راستا ارتباط تنگاتنگی با استانداری مازندران برقرار کردیم تا بگوییم دانشگاه برای حل مسائل استان آمادگی دارد و باید به فکر مسائل و مشکلات استان باشد.
همچنین رئیس دانشگاه مازندران در دیدار با دکترقاسم احمدی لاشکی، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ظرفیت بالای قانون هیأت امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی بر توسعه متوازن دانشگاه‌ها مطابق با اسناد آمایش آموزش عالی، تاکید کرد.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷