معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در آیین اختتامیه المپیاد ورزشی دانشجویان دختر:

وزارت ورزش و جوانان از برگزاری چنین رویدادهایی حمایت و استقبال می کند

۰۶ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۴ کد : ۴۰۴۸۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۰۵۷
دکتر فریبا محمدیان، معاون وزیر ورزش و جوانان در آیین اختتامیه المپیاد ورزشی دانشجویان دختر گفت : وزارت ورزش و جوانان از برگزاری چنین رویدادهایی حمایت و استقبال می کند و در این خصوص راهکارهایی نیز جهت بهبود فضاهای ورزشی بانوان در گفتگو با مسئولان ورزش دانشجویی ارائه شد.
وزارت ورزش و جوانان از برگزاری چنین رویدادهایی حمایت و استقبال می کند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، دکتر محمدیان، با تشکر از دانشگاه شیراز به خاطر میزبانی این رویداد ورزشی، اظهار داشت: به صورت مستقیم با دانشجویان ورزشکار در مورد نحوه برگزاری المپیاد صحبت کردم، خوشبختاته دانشگاه شیراز توانسته رضایت حداکثری را در این المپیاد نصیب خود کند.
دکترامینی، ناظر فنی المپیاد فرهنگی ورزشی دختران دانشجوی کشور نیز گفت: این دوره از المپیاد با حضور شرکت کنندگانی از ۹۰ دانشگاه در یازده رشته برگزار شد که میزبانی بسیار خوب و کادر فنی قوی، از ویژگی‌های بارز این المپیاد بود.
وی با اشاره به اضافه شدن رشته‌های کاراته، شطرنج، هندبال و تیراندازی به این دوره از المپیاد، گفت: در این المپیاد از همه فرآیندهای حاضر، ارزیابی شد و رضایت مندی ۸۴ درصدی را در پی داشت.
ناظر فنی المپیاد دختران دانشجو با اشاره به حضور بازیکنان ورزشکار در سوپر لیگ و لیگ‌های برتر رشته‌های والیبال، بسکتبال و هندبال گفت: حضور این بازیکنان سبب بالا رفتن سطح فنی المپیاد شد.
وی با بیان این که در سال‌های گذشته مدال‌های رشته تکواندو توسط ۳ دانشگاه کسب می‌شد، خاطر نشان کرد: امسال مدال‌های این رشته بین ورزشکاران ۷ دانشگاه توزیع شد و بازیکنان ملی پوش از تازه کاران این رشته شکست خوردند که نشان از رقابت تنگاتنگ در این رشته بود.
به گفته ناظر فنی المپیاد دختران دانشجو در رشته دو و میدانی، علاوه به توزیع مدال‌ها بین دانشگاه‌های مختلف نسبت به دوره‌های قبل، سمیه نطقی مقدم از دانشگاه بیرجند با کسب دو مدال طلا خوش درخشید و ستاره این مسابقات شد.
وی گفت: درخشش دانشجوی روشن دل دانشگاه یزد در مسابقات شطرنج انفرادی، نشان از توانمندی دانشجویان و صرف فعل ''خواستن توانستن است'' بود.
وی، پخش زنده مسابقات چهاردهمین دوره المپیاد دانشجویان دختر در دنیا برای اولین بار و قرار گرفتن در رنکینگ جهانی را ازبخش های این دوره از المپیاد بیان کرد.
دکترامینی به جابه جایی رکورد تیراندازی اشاره کرد و گفت: حضور سه شرکت کننده توانمند از دانشگاه‌های بوعلی سینا، علامه طباطبایی و بیرجند و دو قهرمان جهان از الزهرا بر کیفیت این مسابقات افزود.
وی حضور دانشگاه‌ها در رشته کاراته را حداکثری بیان کرد و گفنت: برای نخستین بار از سیستم ویدئو چک استفاده شد همچنین ۸ بازیکن ملی پوش و ۲۰ سوپری لیگی در این رشته حضور داشتند.
دکتر امینی با اشاره به بهبود رکورد در ۱۲ ماده رشته شنا گفت: همچنین برای نخستین بار با هدف ایجاد انگیزه در بین دانشجویان، یک دوره مسابقه نجات غریق در این رشته برگزار شد.
در پایان، مراسم اهدای جوایز و مدال‌ها به تیم‌های برگزیده، صورت گرفت.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷