دانشگاه تهران صدر نشین مسابقات شنای دانشجویان دختر کشور

۰۶ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۵۶ کد : ۴۰۴۷۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۰۴
مسابقات شنای چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور با صدر نشینی تیم دانشگاه تهران در دانشگاه شیراز به کار خود پایان داد.
دانشگاه تهران صدر نشین مسابقات شنای دانشجویان دختر کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، سرپرست این مسابقات گفت: در روز پایانی مسابقات شنا چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور، شناگران در ۴ ماده با هم رقابت کردند.

دکتر صفورا صباغیان راد افزود: در ماده ۵۰ متر کرال پشت، مریم اورنگی از خوارزمی مدال طلا را به خود اختصاص داد، یگانه ربانی از علامه طباطبایی به مدال نقره رسید و مرجال آل طه از شهید بهشتی مدال برنز را بر گردن آویخت.

وی گفت: در صد متر قورباغه مهدیه شبانی از شهید بهشتی اول شد، شادی ارکانیان از فردوسی مشهد جایگاه دوم را به خود اختصاص داد و محیا قلی زاده انصاری از تبریز در جایگاه سوم ایستاد.

سرپرست این مسابقات اظهار داشت: سولماز خوش کلام از شیراز در جایگاه نخست ۲۰۰ متر آزاد ایستاد، تارا صوفی نعمتی املشی از شهرکرد و مریم اورنگی از خوارزمی به ترتیب دوم و سوم شدند.

دکتر صباغیان راد افزود: تیم های دانشگاه های تهران، شهید بهشتی و شیراز در ۴ در ۱۰۰ متر تیمی به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند.

در پایان این مسابقات و در مجموع تیمی، دانشگاه تهران صدرنشین شد؛ شهید بهشتی و فردوسی مشهد به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

مسابقات شنا دختران دانشجو، با حضور ۱۸۷ نفر از ۴۲ تیم دانشگاهی به مدت ۳ روز در ۱۳ ماده برگزار شد.

این مسابقات در ۲ بخش انفرادی و تیمی برگزار می شود که در بخش انفرادی شرکت کنندگان در ۴ در ۵۰ متر مختلط، ۱۰۰ متر آزاد، ۲۰۰ متر آزاد، ۱۰۰ متر قورباغه، ۲۰۰ متر قورباغه، ۱۰۰ متر کرال پشت، ۵۰ متر آزاد، ۵۰ متر قورباغه، ۵۰ متر کرال پشت و ۵۰ متر پروانه با هم رقابت کردند.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵


( ۲ )