نتایج مسابقات شنای دختران دانشجوی کشور در ۴ماده اعلام شد

۰۳ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۶:۱۷ کد : ۴۰۴۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۴۸
نتایج مسابقات شنای دختران چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور در ۴ ماده اعلام شد.
نتایج مسابقات شنای دختران دانشجوی کشور در ۴ماده اعلام شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، دکتر صفورا صباغیان راد سرپرست این دوره از مسابقات گفت: در شنای صد متر آزاد، سولماز خوش کلام از شیراز به مقام نخست دست یافت، مائده طهماسبی از شهید بهشتی دوم شد و هدیه کاظمی از تهران در جایگاه سوم ایستاد.
وی افزود: در شنای ۵۰ متر قورباغه مهدیه شبانی از دانشگاه شهید بهشتی مدال طلا را کسب کرد، شادی اردکانیان از فردوسی مشهد مدال نقره و یگانه ربانی از دانشگاه علامه طباطبایی مدال برنز را به دست آورد.
رئیس انجمن شنای دختران دانشجوی کشور گفت: در ۴ در ۵۰ متر مختلط انفرادی هم ریحانه غلامی زهان از فنی حرفه ای خراسان رضوی، تارا صوفی املشی از شهرکرد و مهدیه شبانی از شهید بهشتی به ترتیب در جایگاه های اول تا سوم قرار گرفتند.
سرپرست این مسابقات گفت: در ۴ در ۵۰ متر تیمی دانشگاه تهران مقام نخست را به دست آورد، دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه شیراز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.
مسابقات شنای دختران، با حضور ۱۸۷ نفر از ۴۲ تیم به مدت ۳ روز در ۱۳ ماده در حال برگزاری است.
دکتر صفورا صباغیان راد افزود: این مسابقات در ۲ بخش انفرادی و تیمی برگزار می‌شود که در بخش انفرادی شرکت‌کنندگان در ۲۰۰ متر آزاد، ۱۰۰ متر قورباغه، ۲۰۰ متر قورباغه، ۱۰۰ متر کرال پشت، ۵۰ متر آزاد، ۵۰ متر کرال پشت و ۵۰ متر پروانه با هم رقابت می‌کنند.
سرپرست این مسابقات گفت: در بخش تیمی نیز تیم‌ها در ۴ در ۵۰ متر مختلط و ۴ در صد متر آزاد باهم مسابقه می‌دهند.
وی گفت: برای آشنایی شرکت‌کنندگان با ماده نجات غریق، مسابقات نجات غریق نیز در روز سوم برگزار می شود و به نفرات اول تا سوم نیز مدال اعطا می‌شود.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵