از سوی دانشگاه علامه طباطبائی صورت می‌گیرد؛

اعطای جایزه حقوق شهروندی به دستگاه‌ها و شخصیت‌های موثر در این حوزه

۰۲ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۶ کد : ۴۰۴۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۹۷
نشست سالانه اعطای جایزه حقوق شهروندی به دستگاه‌ها و شخصیت‌های مؤثر در ایفای حقوق شهروندی با حضور فعالان حوزه حقوق شهروندی، دستگاه‌های دولتی، جامعه مدنی، دستیاران حقوق شهروندی دستگاه‌های دولتی از جمله وزارتخانه‌ها، مؤسسات دولتی، شهرداری، شورای شهر و اتحادیه کانون وکلا، چهارشنبه سوم مرداد ماه در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.
اعطای جایزه حقوق شهروندی به دستگاه‌ها و شخصیت‌های موثر در این حوزه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر حمیدرضا علومی یزدی، دانشیار دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی و دبیر علمی این جایزه با اعلام این خبر گفت: با توجه به فصل آرمانی سوم قانون اساسی، حق‌ها و آزادی‌های تثبیت و تضمین‌شده در نظام حقوقی ایران و منشور حقوق شهروندی ابلاغی رئیس‌جمهور محترم، دانشگاه علامه طباطبائی جایزه حقوق شهروندی را در چند حوزه مختلف به‌صورت سالانه اعطا می کند.
وی افزود: دانشگاه علامه طباطبائی به‌عنوان یکی از مراکز علمی سطح یک جمهوری اسلامی ایران و قطب پژوهشی علوم انسانی و با برخوردار بودن از گنجینه ارزشمند دانشمندان و حقوقدانان به نام کشور باهدف ارتقای حقوق شهروندی در کشور و فعالیت‌های چهره‌های مختلف حقوقی، دانشگاهی و سیاسی کشور این جایزه را در نظر گرفته است.
دکتر علومی یزدی هدف از این اقدام دانشگاه را فرهنگ‌سازی در اجرای مفاد مطرح‌شده در منشور حقوق شهروندی در کلیه دستگاه‌های اجرایی با رویکرد بررسی میزان موفقیت در اجرای مفاد این منشور و تشویق و ترغیب هرچه بیشتر بخش‌های مختلف دستگاه اجرایی کشور درزمینه اجرای حقوق شهروندی عنوان کرد.
وی افزود: با توجه به آغاز به کار دبیرخانه جایزه حقوق شهروندی، نشست معرفی جایزه حقوق شهروندی و آغاز تعامل و همکاری با دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم‌نهاد در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.
دکتر علومی یزدی در خصوص نشست معرفی جایزه حقوق شهروندی اظهار داشت: در این نشست از کلیه فعالان حوزه حقوق شهروندی، دستگاه‌های دولتی، جامعه مدنی، دستیاران حقوق شهروندی دستگاه‌های دولتی ازجمله وزارتخانه‌ها، مؤسسات دولتی، شهرداری، شورای شهر و اتحادیه کانون وکلا دعوت به‌عمل‌آمده تا با هیأت رئیسه جایزه هم‌اندیشی کرده و زمینه‌های همکاری و تعامل در برگزاری هرچه بهتر و غنی‌تر این جایزه سالانه فراهم شود.
دکتر علومی یزدی تصریح کرد: امیدواریم با اعطای «جایزه حقوق شهروندی دانشگاه علامه طباطبائی» ضمن حمایت از دستگاه‌های حامی و مجری حقوق شهروندی، الگو و نهادهای موفق به جامعه معرفی شوند.
ز.ح ۷۴/ ر.ب ۴۵