رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان:

استادان دانشگاه، سفیران پارک علم و فناوری هرمزگان در ارائه سبک جدید کارآفرینی می شوند

۰۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۶:۱۱ کد : ۴۰۳۸۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۰۴
دکترعلی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: این مجموعه با همت فناوران خود در حوزه های مختلف کار کرده و مدل های موفقی نیز در این عرصه رشد کرده اند. تلاش ما این است تا بتوانیم از طریق سفیرانی که در دانشگاه انتخاب می کنیم سبک جدیدی از کارآفرینی را ارائه دهیم.
استادان دانشگاه، سفیران پارک علم و فناوری هرمزگان در ارائه سبک جدید کارآفرینی می شوند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری هرمزگان، دکترفتی در نشست شورای رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان استان هرمزگان با تاکید بر اینکه موفقیت دراین حوزه مستلزم همگرایی و همراهی همه مجموعه های تصمیم گیر است، گفت: حمایت از خدمات و محصولات تولیدی فناوران و شرکت های دانش بنیان می تواند زمینه توسعه بیشتر این شرکت ها را فراهم کند.
وی افزود: شرکت های دانش بنیانی در هرمزگان داریم که ابتکارات زیادی داشته و خدمات جدیدی نیز عرضه کرده اند، ارزش این فناوری ها در کشور نمود عینی داشته و ارزش آن باعث شده تا سایر استان ها از فناوری های تولیدی شرکت های دانش بنیان هرمزگانی بهره ببرند.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان ابراز امیدواری کرد، با همکاری مجموعه های دولتی داخل استان بتوان از خدمات تولیدی شرکت های دانش بنیان بهره بیشتری برد.
وی در ادامه به خدمات یکی از شرکت های دانش بنیان هرمزگان گفت: شرکت صنعت و فناوری هوشمند خلیج فارس که در حوزه هوشمند سازی فعالیت های چشمگیری از اوایل دهه ۹۰ از پارک هرمزگان استارت زد، توانسته در برخی از پروژه های ملی نیز نقش موثر خود را ایفا کند.
دکترفتی به جدید ترین فعالیت های این شرکت دانش بنیان اشاره کرد و گفت: ساخت خودروی خودران و فعالیت در حوزه (IOT اینترنت اشیا) ورود کرده است که این حرکت می تواند نمودی عینی از ظرفیت فناوری استان هرمزگان را به نمایش بگذارد.
وی همچنین از مشارکت شرکت دانش بنیان صنعت و فناوری هوشمند خلیج فارس در بخش IOT برج فناوری در دست تکمیل پارک علم و فناوری هرمزگان خبر داد و افزود: این اقدام برای اولین بار در هرمزگان انجام می شود که امیدواریم بتواند سرآغاز حرکت سایر مجموعه ها در استان باشد.
دکترفتی همچنین با تاکید بر اهمیت استمرار ارتباط پارک فناوری و دانشگاه ها، گفت: این تعامل و همکاری می تواند مسیر حرکت دانشجویان را به سمت نوآوری و فناوری هموار کند.
وی افزود: همکاری دانشگاه و پارک بسیار مهم و حیاتی است و می تواند تاثیر بسزایی در توسعه فناوری بگذارد.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان بیان داشت: دراین زمینه برنامه هایی در دستور کار پارک علم و فناوری هرمزگان است که یکی از آنها حضور استادانی به عنوان سفیران پارک علم و فناوری در دانشگاه هاست.
دکترفتی در ادامه به نقش موثر صنعت در توسعه فناوری اشاره کرد و گفت: گسترش تعامل بخش های صنعت استان با پارک علم و فناوری هرمزگان از جمله هدف های اصلی است. از این رو بخشی از فضای برج فناوری در اختیار صنایع قرارمی گیرد.
ل.س ۴۲/ ر. ب ۴۵