انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه تبریز در نهمین جشنواره ملی حرکت؛ هفت عنوان برتر کشوری کسب کردند

۱۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۵:۴۲ کد : ۴۰۳۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۹
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تبریز با بیان اینکه از مجموع 19 بخش رقابتی نهمین جشنواره ملی حرکت، انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه تبریز، هفت عنوان برتر در رشته های علوم پایه دامپزشکی، مهندسی مکانیک، ج...
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تبریز با بیان اینکه از مجموع 19 بخش رقابتی نهمین جشنواره ملی حرکت، انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه تبریز، هفت عنوان برتر در رشته های علوم پایه دامپزشکی، مهندسی مکانیک، جغرافیا و گردشگری، گیاهپزشکی و  نانو الکترونیک را کسب کردند و لوح تقدیر وزیر علوم تحقیقات و فناوری، به رئیس دانشگاه تبریز اهدا شد. 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدرضا حسین زاده افزود: در این جشنواره انجمن علمی دانشجویی علوم پایه دامپزشکی با اختراع "سیستم ترجیح مکانی ناشی از حرارت کامپیوتری" توانست عنوان برگزیده (رتبه اول) در حوزه اختراع، ابتکار و نوآوری را در میان تمامی  انجمن های شرکت کننده دانشگاه های کشور کسب نماید.
دکتر حسین زاده یادآور شد: انجمن علمی گیاهپزشکی این دانشگاه نیز توانست با کتاب "راهنمای آزمایشگاهی فوزاریوم" عنوان شایسته تقدیر در حوزه تالیف و ترجمه کتاب را کسب نماید. 
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تبریز با اشاره به این که انجمن علمی جغرافیا و گردشگری نیز موفق به کسب دو عنوان شایسته تقدیر در بخش کارآفرینی و شایسته تشویق در حوزه نشریه شد، گفت: طرح کارآفرینی این انجمن با عنوان "وب سایت ارک توریسم" و نشریه آن با عنوان "ماهنامه علمی تخصصی کوله پشتی" در این جشنواره موفق عمل کرد.
به گفته وی، انجمن علمی مهندسی مکانیک این دانشگاه نیز با برگزاری کارگاه های متعدد آموزشی در طول سال تحصیلی گذشته و همکاری با نهادهای تخصصی در حوزه آموزش فوق برنامه، توانست عنوان شایسته تقدیر در حوزه آموزش در میان دانشگاه های کشور را از آن خود کند.
وی تصریح کرد: انجمن علمی دانشجویی نانو الکترونیک نیز با طراحی و ساخت "سلول های خورشیدی دوست دار محیط زیست و بازیافت پذیر" موفق به عنوان شایسته تشویق در بخش انجمن علمی و محیط زیست شد. 
حسین زاده افزود: دانشگاه تبریز در بخش نمایشگاهی این جشنواره نیز حضور داشت که به اذعان کمیته داوران یکی از غرفه‌های متفاوت و پرمحتوای بخش نمایشگاهی نهمین جشنواره حرکت محسوب می شد.
همین گزارش حاکی است: هم اکنون 72 انجمن علمی دانشجویی در دانشگاه تبریز زیر نظر مدیریت فرهنگی و اجتماعی در حال فعالیت هستند.
گفتنی است این جشنواره مهرماه سالجاری در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد و در هر رشته یک عنوان برگزیده، یک عنوان قابل تقدیر و یک عنوان قابل تشویق به دانشگاه ها اهدا شد.