سرپرست دانشگاه شهرکرد خواستار شد؛

نگاه ویژه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و وزارت علوم به دانشگاه‌های استان

۲۷ تیر ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۰ کد : ۴۰۲۹۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۹۷
سرپرست دانشگاه شهرکرد در نشست کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری، که با حضور رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی، جمعی از معاونان و مدیران وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و روسای دانشگاه‌های استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد، خواستار نگاه ویژه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و وزارت علوم به دانشگاه‌های استان چهارمحال و بختیاری شد.
نگاه ویژه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و وزارت علوم به دانشگاه‌های استان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهرکرد. دکتر سعید کریمی در این کارگروه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت دانشگاه شهرکرد و پردیس فارسان و بروجن اظهار داشت: دانشکده هنر و علوم انسانی فارسان تمام زیرساخت‌های لازم را برای تبدیل به دانشگاه مجزا را دارد و تنها مسئله در این زمینه کم بودن دانشجو و اضافه نکردن رشته‌های جدید با توجه به نیازهای منطقه‌ای و بومی است و دانشکده بروجن علی‌رغم پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد به دلیل تغییر سیاست‌های وزارت علوم و نبود ردیف بودجه ادامه روند ساخت آن متوقف شد.
وی افزود: دانشگاه شهرکرد نیازمند منابع مالی برای مقاوم‌سازی سراهای دانشجویی و مکانیزه کردن سلف سرویس دانشجویی است و علاوه بر آن لازم است جهت تبدیل وضعیت نیروهایی قراردادی دانشگاه اقدام لازم انجام شود.
سرپرست دانشگاه شهرکرد عمده مطالبات دانشگاه‌های استان را صدور مجوز برای ایجاد رشته تحصیلی جدید با توجه به شرایط بومی و منطقه‌ای، جذب هیئت علمی، کارشناسان و نیروی انسانی مورد نیاز، تخصیص بودجه جهت تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره و تجهیز مراکز موجود برشمرد.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵


( ۱ )