به میزبانی دانشگاه قم برگزار می شود؛

اولین کنفرانس بین المللی در حوزه سامانه های توزیع شده و محاسبات با کارایی بالا

۲۷ تیر ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۹ کد : ۴۰۲۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۵۸۴
اولین کنفرانس بین المللی در حوزه سامانه های توزیع شده و محاسبات با کارایی بالا درتاریخ آذرماه ۱۳۹۷ دردانشگاه قم برگزار می شود.
اولین کنفرانس بین المللی در حوزه سامانه های توزیع شده و محاسبات با کارایی بالا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه قم، دکتر قنبری دبیرعلمی کنفرانس با اعلام این خبر گفت: اولین کنفرانس بین المللی سامانه های توزیع شده و محاسبات با کارایی بالاتوسط دانشگاه قم و شرکت "تحلیل گران پویا اندیش ارتباطات امروز" با تایید اسپرینگر نمایه در کنفرانس های ISI و حمایت دانشگاه UPM مالزی ، چهارم تا ششم آذر ماه امسال برگزارمی شود.

وی افزود: محورهای کنفرانس در حوزه علوم و مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات و سایر رشته های فنی و مهندسی - علوم پزشکی و علم اطلاعات و دانش شناسی می باشد و برخی از عنوان های مرتبط برای کنفرانس شامل: سیستم های توزیع شده، محاسبات گریدی وکاربردهای آن، محاسبات ابری و رایانش ابری، اینترنت اشیا، اینترنت اشیا صنعتی، محاسبات فراگیر، شبکه های کامپیوتری، محاسبات تکاملی، محاسبات نرم، محاسبات با کارایی بالا، الگوریتم های فراابتکاری، تکنولوژی داده های بزرگ، کتابخانه های دیجیتالی با رویکرد محاسبات توزیعی و علم سنجی می باشد.

دکتر قنبری ادامه داد: مقالات پذیرفته شده در سری CCSI Springer چاپ خواهد شد همچنین مقالات برتر پس از ارائه در کنفرانس درمجلات متفاوتی چاپ خواهد شد که در سایت کنفرانس (www.iahpc.ir) قابل مشاهده می باشد.

وی با اشاره به سخنرانان ویژه کنفرانس گفت: دراین کنفرانس از دانشمندان برجسته مانند پروفسو راج کومار بویا به عنوان سخنرانان کلیدی کنفرانس دعوت شده که از افراد برجسته و شناخته شده در زمینه سیستم های توزیع شده در سطح مجامع بین المللی می باشد.

دکتر قنبری افزود: همچنین تاکنون تعداد قابل توجهی مقاله از داخل و خارج به این کنفرانس ارسال شده که با توجه به درخواست پژوهشگران زمان ارسال مقالات برای آخرین بار تا پایان روز ۵ مرداد ۹۷ تمدید شده است.

دبیرخانه کنفرانس بین المللی سامانه های توزیع شده و محاسبات با کارایی بالا در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه قم مستقر می باشد.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: قم